„Ha hat órát adsz, hogy kivágjak egy fát, az első órát azzal fogom tölteni, hogy megélezem a fűrészt.”(Abraham Lincoln)
Namármost, fűrészt nem lehet úgy élezni, hogy ott sürög-forog körülötted minden családtag, így aztán minden pénteken elvonulok egy óra magányra – fűrészt élezni. Komolyan mondom, úgy kisimulok ebben az egy órában, hogy nem kell tőlem félni, hiába éles a fűrészem.
Itthon már kitapasztalta mindenki, így aztán senki meg sem próbál marasztalni, hosszútávon jobban jár az egész család.
Nekem meg nem kell más, csak ugye a csend, az egy óra, színes filcek, meg a Bulett Journalom, becenevén BUJO-m. Igazán kevéssel beérem, nemde?
A Bullet Journal helyett kezdetben (meg persze később is) megteszi egy sima, egyszerű füzet is, bár nálam az érzelmi szálak is rettentő fontosak, szóval én rögtön vettem egy igazi Leuchtturm 1917-et, és persze igyekeztem a leggyereketetősebb kéket választani.
A Bullet Journal lényegében egy kreatív napló, tervező, listagyűjtemény egyben. Ráadásul teljesen te alakíthatod ki a számodra ideális rendszert, amit használni fogsz benne!
Most azt fogom megmutatni, hogyan indulok neki egy hónap tervezésének.
Ha van kedved, vegyél egy füzetet a papírboltban, vonulj el egy órára, és láss neki!
Én azzal kezdem, hogy kiválasztom a hónap színét!
Ugyanis az én BUJO-mban minden hónapnak más színe van, a május most orgonalilában pompázik majd. Persze használok majd egyéb színeket is, de az orgonalila fogja uralni a lapokat.
Elsőként Helló Május!, ez csak egy egyszerű üdvözlés, de ahogy már hónapok óta elkészítem ezt az oldalt, azóta rájöttem, hogy kicsit azért több ennél.
Bár simán ellennék e nélkül az oldal nélkül, azért amíg megrajzolom, bizony tudatosodik bennem, hogy megint valami új kezdődik. S bár nem olyan erős ez az érzés, mint december 31-én, azért mégis jó alkalom, hogy egy pillanatra megálljak, és mérlegre tegyem, honnan jövök, merre megyek tovább.
A másik oldalon a havi tervezőt láthatod.
Bocs, a céljaimat most diszkréten kitakartam, de később meg fogom mutatni ezeket is.
Készítettem egy függőleges elrendezésű naptárat, ahová beírtam a fontosabb dátumokat, ezeket már most tudjuk. Ami hátravan: érettségi pontos időpontjait beírni, és a versenynaptárat tisztázni.
A következő oldalpáron a fókuszterületeket vezetem.
Ide is csak egy részük került még fel, sőt, bocsi, de még ezt sem fedem fel. Türelem…sorra kerül majd ez is 🙂
Itt láthatod, hogy minden terület minden napjához tartozik egy kis négyzet, amit lehet színezni, pipálni, attól függően, hogy sikeres volt a napod ezen a téren, vagy sem.
Így aztán az ember nem az emlékeire hagyatkozik, hogy “huh, májusban minden este futottam 5 km-t”, hanem felüti a BUJO-t, és megszámolja azt a három napot, amikor elment futni…aztán tovább lapoz…
A Bakancslistát sem töltöttem még ki, de ami késik, nem múlik!
Számomra fontos feladat a blog, egy külön oldalt szentelek neki, és nem is kerül be a heti illetve a napi tervező részébe.
Sajnos előfordul, hogy betervezek egy posztot, aztán mégsem születik meg, így most ezt is üresen fotózom. Azt hiszem, ez az az oldal, amit meg sem kell majd mutatnom, ha elkészül 🙂
Minden pénteken készítek heti tervet, ide bekerülnek a családi programok, és a gyerekekkel kapcsolatos dátumok.
A napi tervezőbe azokat már nem szoktam beírni, csak egészen kivételes esetekben.
Következő részben olvashatsz majd a napi tervezésről.
Mint már írtam, a május színe az orgonalila, de az éves dolgokat sötétszürkével jelölöm, ezért erre a tollra is rendszeresen szükségem van. Ezért bajban voltam azzal, hol tartsam…mert ugye a lila olyan klassz helyet kapott!
Aztán a Pinteresten lőttem ezt az ötletet, és azóta szent a béke, két tollal szaladgálok!
Szóval akkor a tervezési teendők röviden:
- Végy magadhoz egy füzetet és egy tollat!
- Vonulj el kb egy órára!
- Tudatosítsd magadban, hogy most valami új kezdődik az életedben!
- Rajzold meg a havi terveződet! Írd bele a már meglévő programokat!
- Fogalmazz meg néhány célt magad számára! (ha lehet, ne legyen több, mint 3 egyszerre)
- Készíts egy fókuszfigyelő lapot! Gondold végig, melyik szokásaidon szeretnél változtatni, mit tartasz fontosnak, amit jó lenne, ha gyakran végeznél.
- Írj bakancslistát – álmodj bátran egy nagyot! Azt írd ki magadból, ami után valóban vágyakozol!
- Készíts heti tervezőt, ahová beírhatod a heti programokat!
- Gyere egy hét múlva is, és folytassuk tovább!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!