Mi dolgunk ünnepek után?
Nem elég, hogy előtte rendesen megdolgoztunk azért, hogy valóban szép legyen, és minden a lehető legjobban sikerüljön?
Dehogynem!
Le a kalappal minden családanya előtt!
Akik sokat dolgoztak, azok előtt azért, akik meg mertek keveset dolgozni, azok előtt pedig azért!
És most csak annyit kérdezek, kibírnád-e, ha jövőre még kevesebb munkával is előbbre jutnál?
Naugye 🙂
Ha van fél órád, kezdjük is!
Vegyél elő egy papírt-ceruzát, vagy legjobb, ha kinyitod a filofaxodat, naptáradat!
- Írd össze mindazt, ami nagyon jól sikerült idén húsvétkor: a legjobban sikerült kalács receptjét, azt a locsolóverset, ami a legnagyobb sikert aratta, s sonka nevét, beszerzési helyét, a legtutibb programot, mindent, amit érdemes lesz jövőre is megismételni!
- Írd össze azokat a dolgokat is, amit sok munkával összehoztál, de utólag már látod, hogy a kutyát sem érdekelte…nem ette egy vendég sem, unták a gyerekek, a neten szép volt róla a fotó, de a végeredmény…hát siralmas lett…
- Gyűjts össze mindent egy helyre, amit későn láttál meg, és idén nem volt időd kipróbálni, elkészíteni! Egy kalácsreceptet, ami akkor jött szembe veled, amikor a tiéd már hűlt a konyhapulton, a szomszéd kislány csodálatos hímes tojásai, amivel jövőre te is elképráztatod majd a locsolókat! Ezeket szépen sorban kipróbálhatod majd az év során – mondjuk a hímes tojást éppen nem, de sok dolgot érdemes próbának alávetni 🙂
- Írj egy rövid összefoglalót, naplót! Milyen gyerekszájak hangzottak el, milyen volt az idő, kik locsolták meg a lányodat, kiket locoslt meg a fiad – bármit írj le, amiről azt gondolod, semmi jelentősége…mert majd 10 év múlva, amikor ezekért a teljesen lényegtelen apróságokért vérre menő csatádat vívod…. “2001-ben esett az eső, akkor nem volt a kertben tojásvadászat!”, nos akkor csak előveszed a naplót, és tadamm…mindenki tudni fogja, hogyan is történt a tojásvadászat!
- Rendezd el a fotókat! Amit minimum tegyél meg: töröld azokat, amelyek homályosak, nem jól sikerültek! Ezután másold egy külön mappába őket! Persze legjobb, ha most, még melegében előhívatod, albumba teszed, és elküldöd a rokonoknak, ismerősöknek, amelyeket nekik szeretnél adni.
Hidd el, rengeteg időt spórolsz ezzel magadnak a jövő évre. És nem csupán időt spórolsz 🙂 Látni fogod, mibe érdemes belevágnod, mi lesz, az, aminek előző években is sikere volt, amit érdemes családi hagymányként is meggyökereztetni 🙂
És egy 5+1 teendő, ha szeretnél azonnal használható rendszert vinni a családod életébe: jelentkezz az OTTHON, ÉDES OTTHON tanfolyamra! KATT IDE!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Ez tényleg egy nagyon hasznos dolog. Az egyetemen az egyik tárgyból a tárgyfelelős szokta kérni az oktatóktól, hogy minden óra után küldjünk neki emailt a tapasztalatokkal, “óra neve 2018” tárggyal. Jövőre csak rákeres a levelei között erre a szövegre, és megtalálja a sok bölcsességet. Jó ötlet, hogy a családi ünnepekre is ki lehet ezt terjeszteni.
Sok dolgot tudunk a családban is használni, amit máskor a hivatalos életben szoktunk 🙂