Az egyik kedvenc hetem a K, mint karácsonyfa. Ne aggódj, ha éppen nem karácsony táján kerül sorra nálatok, szerintem nyáron is kedves téma lesz. 🙂
- A fenyő örökzöld növény, a fenyőerdők nyáron is üzemelnek!
- Vegyétek elő a karácsonyi fényképeket, mindig élmény nézegetni, nem?
- Kóstoljatok fenyőmagot, készítsetek házi pesto-t, ITT egy recept hozzá!
- Előkerülhet a fenyő alakú sütikiszúró, amivel most kenyeret formázhatunk, reggelire biztosan elfogy egy feldíszített szendvics. De a gyümölcsöket-zöldségeket is rendezhetjük fenyő alakban az étkezések alkalmával.
Ötleteket meríthetsz a Pinterest oldalamról is, ahol neked gyűjtöttem össze néhány ötletet!
És most következzenek a feladatlapok is! Sok biztosan ismerős lesz, hiszen a feladattípusok nagyrészt ismétlődnek. Nem is másoltam ki ide mindegyiket. Nemsokára nehezebb feladatokat is találsz majd, és a legutolsó után következnek az ismétlő lapok, melyek már inkább az első osztályosoknak szólnak majd. A kirakók, a számokkal való ismétlődés inkább a kisebbek feladatai. Ha túl könnyűnek bizonyulnak a lapok, kicsit nehezíts a feladatokon!
A 10 részre osztott, számokkal ellátott puzzle például alkalmas arra, hogy dobókocka segítségével társasjáték legyen belőle! Ehhez két példányban kell kinyomtatni, majd felvágni csíkokra. Mindkét játékos választhat, hogy 1 vagy 2 kockával dob. Amennyiben 1 kockával dob, a dobás értékének megfelelő számú puzzle darabot veheti magához. Ha két kockával dobott, akkor a dobott értékek összegének megfelelő csík lehet az övé. Két hatos dobásnál elvehet egy tetszőleges csíkot, ha pedig 11-et dobott, vissza kell tennie egy puzzle darabot. Legközelebb újabb játékot hozok! 🙂
A finommotorikát segítő, fejlesztő összekötős játékot is változtathatjuk: pl lencsével kell kirakni az utat, nem pedig átírni.
A formaészlelő párosítóból készüljön memória-játék. A felemelt párt csak akkor tarthatja meg a játékos, ha mond valamit, aminek olyan alakja van, mint a kártyáján lévő síkidom.
A mennyiség-egyeztető kártyákkal is játszhatunk egyszerűen: keresd meg, melyik fenyőn van annyi pötty, mint amennyi a csillagra van írva! Nehezebb a játék, ha fel kell sorolnia azt is, milyen színűek a pöttyök (karácsonyfadíszek). Ilyenkor mindig kérjük azt is, hogy mutassa azt a pöttyöt, amelyik színt megnevezi. Ezzel megalapozhatjuk, hogy ujjával kövesse majd, amit olvas. Hatalmas segítség lesz majd számára, ha a mozgás-és beszéd biztosan összerendeződik. Rengeteg kisgyereket ismerek, akik nem hajlandók követni az ujjukkal, amit olvasnak. Emiatt sok hibát vétenek, és nem értik, amit olvasnak….
Memóriajátékot is játszhatunk, a megfelelő számú csillag és fenyő alkot egy párt.
A betűpárosító szabálya: akkor tehetsz a fenyőre csillagot, ha megneveztél egy tárgyat, állatot, stb, ami szintén “K” hanggal kezdődik.
A lenti lapokat vágd félbe! Ha már unalmas karikázni a megfelelő számot, akkor játszatok ketten, vagy többen! Tegyétek a lapokat lefordítva az asztal közepére, majd az első játékos emelje fel a legfelsőt.
Nézze meg, hány pötty (karácsonyfadísz) van a fán, és mondjon róla egy állítást: annyi pötty van rajta, ahány testvérem van. Vagy: kettő és három összege, tíz és négy különbsége, ahány kiflit vettünk a boltban, stb, stb.
Aki kitalálja, azé a lap. Na ki nyer? Akinek több lapja lesz 🙂
Nézd meg a sorozat többi tagját is! KATTINTS!
HFELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE ÉS LETÖLTÖM A SOROZAT KÉT RÉSZÉT INGYEN!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!