Minden gyerek kedvence a pöttyöslabda, ezért is választottam a P betű hívóképének 🙂 Ismét fontos, hogy a P, mint pöttyöslabda héten ne csak a lapokkal dolgozzatok, hanem kerüljön elő a labda minél többféle formában!
Először is labdázzunk!
Sok kisgyerek nem tud labdázni 🙁 Védekező reflexet vált ki belőle, ha labda közeledik felé: szemét becsukja, és karját előre tartja.
Ha ezt tapasztaljuk, akkor először csak gurítsuk egymásnak! Először két kézzel, majd csak jobb kézzel, illetve csak bal kézzel! (balkezeseknél persze fordítva). Amikor már hozzászokik, lehet aprókat dobni is rajta, és betartva a fokozatosságot, egyre bátrabban játszhatunk. Labdázás közben lehet “tanulni” is, például számolni, vagy “L” hanggal kezdődő szavakat mondani, amikor hozzánk kerül a labda.
A dobásokat cifrázhatjuk tovább azzal, hogy úgy kell a másiknak dobni, hogy közben pattanjon a labda egyet.
Kifejezetten ajánlom a sok-sok pattogtatást, hiszen ez hatékonyan fejleszti a szem-kéz koordinációt, téri orientációt. Ha labda dobás-vagy pattogtatás közben verset mondunk, számolunk, stb, azzal segítjük a mozgás és beszéd összehangolását, ami a későbbi olvasás szempontjából nagyon fontos képesség.
Labdás kézműves-ötleteket a PINTEREST oldalamon találtok az L, mint labda táblán. Érdemes később is visszanézni, mert folyamatosan kerülnek még fel ötletek.
Labda témakörben sok-sok mesét, verset is találhattok. Kedvenceim:
A labdás ételeket kicsit nehezebb megvalósítani, de a golyó ugye kisebb labdának is felfogható, tehát készülhet fasírtgolyó ebédre, kókuszgolyó, túrófánk uzsonnára 🙂
A feladatlapokba nem került olyan, ami eddig ne fordult volna elő, így szerintem ezzel nem lesz gond, mindenki érteni, hol mi a feladat.
Ha mégsem így lenne, kérdezzetek nyugodtan! 🙂
Fontos figyelni arra, hogy ha a gyerkőc nem tudja még helyesen ejteni az “L” hangot, akkor itt az alkalom, hogy szakember (logopédus) tanácsát kérjük, érdemes-e már foglalkozni a problémával. Azzal biztosan segítünk, és semmi kárt nem okozunk, ha olyan játékokat játszunk, melynek során a gyerkőc nyelvét felfelé tornáztatjuk. Pl: bekenjük a száját lekvárral, nutellával, és neki tisztára kell nyalni. Persze csak akkor játszunk vele ilyet, ha tetszik neki. Ha a játék ellenérzést vált ki belőle, akkor inkább ne forszírozzuk tovább.
A 24. oldalon található feladatot (karácsonyfát látunk, körülötte labdákkal) mindenképpen játsszuk el a való életben is. Nem kell hozzá karácsonyfa persze, egy szék is tökéletesen megfelel! Kérjük meg a gyermeket, hogy tegye a labdát a szék alá, a székre, a szék jobb – illetve bal oldalára, stb…csak ezt követően soroljuk el, hol látható a képen!
Nézd meg a sorozat többi tagját is! KATTINTS!
Ha tetszik, és szeretnéd használni a több, mint 600 oldalas anyagot, két módon lehet a tiéd.
- Megvásárolod.A csomag ára: 9900 Ft. Egyelőre kizárólag pdf formátumban küldöm.A vásárlás menete a következő: RENDELD MEG A WEBSHOPBAN, A TOVÁBBI TEENDŐKRŐL ÉRTESÍTÉST KAPSZ.
- Tagja leszel a Gyereketető csoportnak. Erről bővebb információt IDE KATTINTVA találsz.
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE ÉS LETÖLTÖM A SOROZAT KÉT RÉSZÉT INGYEN!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!