“A jelek megfejtése is olvasás. Nem lehetséges, hogy a kései felbukkanás ellenére ez volt olvas szavunk elsődleges értelme? ALBERTO MANGUEL, az olvasás szerelmese ebben a jelentésben hisz. Szerinte az olvasásnak csak egyik, viszonylag kései megjelenése, hogy betűket olvasunk egy lapról.
Az olvasás jelrendszerek értelmezése, folyamata olyan, mint bármely jelrendszer értelmezésének folyamata.”
Részletek Adamikné Jászó Anna: Az olvasás múltja és jelene című könyvéből.
És akkor most olvasást fejlesztő játékok következnek!
3 egyszerű módon játszhattok ezekkel a kártyákkal:
- Hagyományos memory
- Nyomtasd ki annyi példányban a lapot, ahányan játszani fognak, plusz egy példány! A játékosoknak add oda a lapokat, vágják szét ollóval a kártyákat! A plusz egy példányból válassz ki 5 lapot, tedd sorba úgy, hogy minden játékos lássa! Rajt jelzésre a játékosok válogassák ki azt az öt lapot, amit középen látnak! Az nyer egy pontot, akinek elsőre sikerül! A teljes játékot az nyeri, akinek összegyűlik 10 pontja.
- Két játékos játszhat, mindkettő kap egy-egy teljes példányt a kártyákból. Egyszerre fordítják fel a lapokat, és hangosan kimondják az autó nevét. Ha az egyikük nem tudja rögtön rávágni, felveszi a már lerakott kártyapaklit. az nyer, akinek előbb elfogynak a lapjai.
Jó játékot kívánok!
A lapot letöltheted a hírlevélből. 🙂 Ha még nem iratkoztál fel, a lenti űrlapon megteheted! Ha már feliratkoztál, nem kell újra megtenned, automatikusan megkapod majd a levelet!
További olvasást segítő játékokért katt ide!
50 játék az értő olvasásért – olvasást fejlesztő és alapozó tréning
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág!
A kép láttán egy emlék jutott eszembe. Az akkor 2 éves kisfiunknak ( ma 11) egyik kedvenc elfoglaltsága volt az autós újságok nézegetése és persze mindig jött az ezmiez kérdés 🙂 Így tanulta meg felismerni szinte az összes autómárkát, de úgy, hogy ha egy emblémát látott egyből rávágta, hogy az milyen autó, sőt később már embléma nélkül -csak az autó formájáról-is sorolta, hogy melyik, milyen márka. pedig még ki sem tudta ejteni a szavakat rendesen. 4 éves lehetett, mikor elvittük a Szegedi Vadasparkba. Miközben én ott lelkesedtem, hogy nézd, ott már látszanak a tevék, erre ő rávágta, hogy igen, ott meg egy Nissan Qashqai. 5 éves korára magától kezdett el betűket összerakosgatni és szinte folyékonyan olvasni. Kicsit féltem, hogy majd unatkozni fog az iskolában, de nem volt semmi gond, mert jó tanító nénit fogtunk ki. Azóta is nagyon szeret olvasni és a tanulással, szövegértéssel sincsenek problémái. Köszönöm a sok jó ötletet, további eredményes munkát kívánok. Üdvözlettel: Mariann
Óh, akkor most a gyakorlat is alátámasztja az elméletet 🙂 Köszönöm, hogy megosztottad velünk! Gratulálok a nagyfiúhoz! 🙂