Már megint kitaláltak valamit, amit meg lehet venni, gyűjteni,..én pedig ismét örülök ennek.
Na nem akkor, amikor az én gyerekem könyörög érte, de amikor mások gyerekei hozzák megmutatni, azt élvezem!
Ismét egy lehetőség, ami segít izgalmas foglalkozást tartani, lehetőséget ad arra, hogy tanórán is motiváljuk a gyerekeket.
A fidget spinner szuper dolog, mert segíti a matatós, ADHD-s gyerekeket abban, hogy szépen csendben babráljanak, amíg a tanár magyaráz.
Persze ehhez az feltétlenül szükséges, hogy közös nevezőre jussunk, azaz kialakítsunk egy szabályt arra nézve, mikor nem zavar a pörgetéssel másokat.
Emellett fejleszti a finommotorikát, hiszen egy sor trükköt meg lehet tanulni a segítségével, nézd meg ezt a videót!
Nézzük, mi mindenre használhatjuk még!
Iskolában, tanórán:
- Felírunk a táblára 10 összeadást/kivonást/szorzást/osztást. Mindenki megpörgeti a spinnert, és buzgón nekilát a táblára írt feladatoknak. Aki a legtöbbet megoldja addig, míg forog a spinner, megnyerte a kört. Így egyrészt arra motiváltunk, hogy jól pörgessen, másrészt arra, hogy tempósan oldja meg a példákat.
- Játszhatjuk évszámokkal, fogalmakkal, idegen szavakkal, vagy pl. ki kell egészíteni a J-Ly-s szavakat a megfelelő módon.
- Ha egy kicsit szeretnénk lazítani, megmozgatni a gyerekeket: amíg forog, addig ugrálunk, vagy forgunk, stb
- Logopédián: addig hangoztatjuk az erre alkalmas hangot, míg forog a spinner – tök jó, mert a gyerekek igyekeznek minél hosszabbra pörgetni, ami nekünk királyság, hiszen annál tovább fogja hangoztatni a hangot 🙂
- A képen látható sablon segítségével mi magunk készíthetünk spinnert. Ezt a sablont letöltheted a hírlevélből. Tetszőleges 6 kérdést, feladatot írhatsz fel rá, majd a gyerekek sorban megpörgetik, és mindenki azokra a kérdésekre válaszol, amelyeket a spinner megjelölt megállás után.
A képen üres a sablon, ezt neked kell majd kitöltened!
Hogyan használhatod a fidget spinnert otthon?
- Először is engedd, hogy leckeírás, vagy tanulás közben is forgathassa, pörgethesse a gyerkőc! Amellett, hogy fejelszti a finommotorikus képességeit, segít levezetni a feszültséget, és segíthet abban is, hogy a figyelmét fenn tudja tartani.
- Játékos kihívásokat is kitalálhattok hozzá: vedd át a pizsamát, amíg forog, pakold el a játékokat, stb. Itt azonban figyeljünk arra, hogy egy forgatás 10-20 mp, tehát ne kelljen ennyi idő alatt fogat mosnia, vagy más olyan tevékenységet elvégeznie, ahol fontos szempont, hogy legyen elég ideje rá! Mindig tudatosítsuk, hogy ez egy játék, és szándékosan gyorsítjuk a fel a mozdulatokat, nem ez a normál tempónk!
- A fenti képen látható sablont is használhatjuk otthon: írjunk fel rá házimunkákat, vagy az esti beszélgetéshez kérdéseket!
Vidám játékot kívánok!
Az alábbi űrlapon feliratkozva tudod majd letölteni a sablont!
Ebben a videóban pedig megnézheted, hogyan tudok otthon, házilag is fidget spinnert készíteni!
Itt pedig a LEGÓS változat 🙂
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
A forgás meghosszabbításához egy trükk:
Kupakot lepattintva a golyós csapàgyat WD40-el befújni, kipak vissza. Az 50 másodperces időből másfel percet varázsoltunk. Egy hátránya van, ha esély van arra, hogy a szájába veszi a gyerkőc, akkor felejtős.