Akárhogyis, ha Húsvét, akkor egy-két Kinder tojás biztosan lesz majd a locsolkodók kosarában. Remélem, nem szoktad eldobni a tojás belsejét, szerintem ez hatalmas kincs, kezdheted gyűjteni!
ITT már mutattam ötleteket a felhasználásukhoz, most következzen egy új játék!
Minél több belsőd van, annál többen tudtok játszani!
A Kinder belsőkön kívül már csak dobókockára és gyurmára lesz szükséged.
Felváltva, egymás után dobjatok a kockával! Ahányat dobtok, annyi Kinder-belsőből kell tornyot építened! Ezeket gyurma segítségével tudod összetapasztani.
Minden dobás után megépíted, és magad elé teszed a tornyot.
Ha egyest dobsz, azt ráépítheted másik toronyra. Szintén egyes dobásnál vonhatsz össze tornyokat.
A tornyok pontszámokat érnek a magasságuk függvényében:
2-es torony 1 pont
3-as torony: 2 pont
4-es torony: 4 pont
5-ös torony: 6 pont
6-os torony: 8 pont
7-es torony: 10 pont
Ha a torony ledől az építés utáni 5 mp-ben, azért nem jár pont. Ha később dől le, akkor jár a pont ezért is.
Természetesen az nyer, akinek több pontja lesz 🙂
A játék fejleszti a mozgáskoordinációs képességeket, a figyelmet. A gyerkőc elajátítja a mennyiségek egyeztetését, stratégiát alakít ki, dönt a kockázatvállalásról.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!