
- Egyszerű transzformációk – amit kirakok csupa kis logikai lapokból, azt a gyermek rakja ki a nagyokból. Vagy ami a az én mintámon sima, az ő kirakásán legyen lyukas.
- Rontó játék – valamilyen szempont szerint összeválogatunk lapokat. Ezekről mondanak a gyerekek igaz állításokat. Ezt követően úgy kell változtatni a kitett lapokon, hogy a mondat tévessé váljék.
- Barkochba játékok – eldugunk egy lapot. A gyerekek kérdeznek. Csak igennel vagy nemmel válaszolunk aszerint, hogy eltalálták-e az eldugott lap tulajdonságait.
A játék végére a gyerekek kitalálják az eldugott lap összes tulajdonságát. Ekkor megmutatjuk az eldugott lapot.
- Rakosgatós barkochba – minden gyerek előveszi a logikai lapjai egy részét (pl.. a kis lapokat). Egy-egy kérdés után mindig szétválogatják a lapokat és visszateszik a dobozba azokat, amelyek biztos nem lehetnek a játékvezetőnél eldugva. Addig ismétlik a rakosgatást, míg csak az eldugott
- Néma barkochba – felrajzoljuk a kérdéseket és a feleleteket a táblára. A jelek olvasása, értelmezése után a gyerekek kitalálják az eldugott lapot. Ez a legnehezebb formája a játéknak.
- Sorozatok- egy vagy több különbséges játékok.
- Alakzatok kirakása – kartonlapon különböző alakzatokat adunk a gyereknek, és ezt kell lemásolni, illetve később emlékezetből kirakni.
- Tükrözések-szintén kartonlapra rajzolok, majd a gyermeknek kell egy adott tengely mentén kirakni.
- Kiválasztok pár elemet, leteszem sorban az asztalra őket, ezt próbálják megjegyezni a gyerekek. Kis idő múlva letakarom, ők pedig emlékezetből lerajzolják.
- Zsákba pakoljuk az elemeket, majd megpróbálják kitapogatni, és minél több tulajdonságot elmondani róla.
- A slusszpoén pedig a végére marad. Nem szeretek pakolni, de ők sem. Így aztán egy versenyszám….tatatatammmm… stopper elő, ki rakja be a dobozba előbb a lapjait? Persze szépen, rendben!
![Logikai_x48plusz1[1]_Page_1](https://gyereketeto.hu/web/wp-content/uploads/2014/06/logikai_x48plusz11_page_1-723x10242.jpg)
Szabály1
Szabály2
Most bonyolítunk egy kicsit a játékon. 🙂
Mindenki a kezdőponttól indul, de nem csak a szürke részen folyik a játék. A logikai készlet elemeit az egész játéktáblán tesszük le. Így eleve maradnak üres négyzetek is, de nem baj. Most nem sorban, hanem lóugrásban közlekedünk majd. Ebben a variációban először húzunk, utána megnézzük, hova érdemes lépnünk, hogy a kártya állítása igaz legyen. Itt nem használunk dobókockát, hiszen lóugrásban közlekedünk.
Szabály3
A kártyákat tesszük le a játékmezőkre. A lépést követően (akár dobókockával, akár lóugrásban) a játékos a kártya leírásának megfelelő logikai lapot vesz fel az asztalról.
Játéktábla és kártyák a hírlevélből PDF-ben letölthetők Feliratkozni ITT tudsz.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
De jó, de klassz!
Köszönöm. Én is szerettem gyerekkoromban, de már elfelejtettem, mit is lehet vele kezdeni.
Dejóóó!
Nemrég vettem meg és azt hittem több ötletet adnak hozzá, na de Te pótoltad a hiányomat 🙂
Köszönjük!!
Mi szoktunk a logikai készlettel játszani, de ez a társasjáték ötlet nagyon jó! Csúúúúcs vagy Virág! 🙂
Ez volt az egyik első játék, amit készítettem 🙂 Kb 10 éves lehet 🙂
Kedves Virág!
Most találtam rá erre a posztra. Nagyon tetszik és szeretném letölteni, de látom 2014-es még a cikk. Az új hirlevelekben ez nincs benne. Hogy jutok a letöltő linkhez? Bocsánat de nem jutottam vele dűlőre. Üdv. Széllné
Szia! Amikor feliratkoztál a hírlevélre, egyben megkaptál minden addigi letölthető anyagot. Ezt követően is újra meg újra kiküldöm ezeket, most is ismételni fogom, ahogy készülünk a sulira!