Amikor beköltöztünk az új házunkba, és eljött hozzánk a biztosító ügynöke, hogy lakásbiztosítást kössünk, megkérdezte, milyen értékeink vannak, amit külön szeretnénk biztosítani.
Azt hiszem, drága műszaki cikkekre gondolt, mint tévé, laptop és hasonlók. Mondtuk neki, és talán látta is, hogy nálunk ilyesmit nem találnak a betörők, ellenben szinte hasonló értékben halmozódtak fel a hat gyerek szobáiban a LEGO DUPLO és a nagyobbaknak való LEGO készletek – és akkor ezeket szeretnénk biztosítani.
Szerencsére aztán megúsztuk, hogy bárki is szemet vessen a gyerekeink kedvenc játékaira.
Nem tudom, mások is így vannak-e ezzel de nálunk minden szülinap, névnap, karácsony elengedhetetlen ajándéka volt egy újabb LEGO vagy LEGO DUPLO készlet.
Az az igazság, hogy nem csak a gyerekek szerettek vele játszani, hanem mi, felnőttek is.
A férjem szenvedélyesen épített a fiúkkal, a gyerekek egymással szerepjátékokat játszottak, én pedig lázasan kutattam a képességeket fejlesztő ötleteket.
Ebben a posztban most ezek közül mutatok néhányat.
-
A DUPLO, mint kreativitást fejlesztő játék
Ragassz dekortapasz-csíkokat a DUPLO elemekre!
Ezekkel színesebbé, vidámabbá teheted az egyes elemeket, másrészt fejlesztheted a gyermeked képességeit: keresse meg és párosítsa az egyforma mintájú elemeket!
-
Az építőkockák jól használhatók számlálás tanítására, gyakorlására.
A teherautót és a számkártyát nyomtasd ki, ragaszd kartonlapra, vagy lamináld! Tegyél egy számkártyát az autót ábrázoló képre, mondd el a gyermekednek, hányas számot lát rajta, és kérd meg őt, tegyen ugyanannyi DUPLO kockát a teherautóra! Bonyolíthatod a feladatot azzal is, hogy meghatározott színű kockákat kell a teherautóra pakolni.
Később az összeadást, kivonást is gyakorolhatjátok a játékkal!
-
Készítsetek érzékelést fejlesztő dobozt!
A gyerekek nagyon szeretnek homokozni, és lassan vége a felhőtlen homokban-üldögélős időknek. Azonban kellő elővigyázatosság mellett simán lehet a szobában is homokozni. Az IKEA-ban kaphatók egészen nagy méretű műanyag dobozok, ezekben tarthattok játszóhomokot. Ezt tüzéptelepeken, barkácsboltokban tudtok beszerezni.
A többféle anyaggal való ismerkedés, folyamatos tevékenység a saját test érzékelése miatt rendkívül fontos!
-
Csomagold be!
Ha a LEGO DUPLO figurákat becsomagolod, újabb izgalmas játék következhet! Először is, tanítsd meg a gyermekedet csomagolni – kibontani, ezzel segíted a finommozgásainak fejlődését!
És egy szuper játék: megkeresni a becsomagolt LEGO DUPLO elemek csomagolatlan párját!
Fontos! Az itt bemutatott játékok veszélyesek lehetnek, ha kicsi gyermekek szülői felügyelet nélkül játszanak ezekkel!
Pl. a dekortapaszt, alufóliát távolítsd el a közös játék után, vagy ezeket az elemeket ne pakold a játéosdobozba! A homokot tartalmazó dobozt se tartsd a gyerekszobában!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!