Biciklizni biciklin ülve tanulunk meg, úszni a vízben lubickolva … számolni pedig a munkafüzetből…sajnos ez a keserű tapasztalatom.
Persze vannak pedagógusok, akik mindent megtesznek azért, hogy a számokkal való ismerkedés egy vidám, játékos élmény legyen a gyerekeknek a száraz feladatmegoldás helyett. Ők bizonyára hallottak is Auth Andrea: Lapot kérünk! társasjátékáról.
Amikor megérkezett a doboz, rögvest kibontottam, és nekiláttam a játékok felfedezésének! Ennek már két hete, de még nem végeztem vele. Ennek pedig az az oka, hogy a játékok rendkívül változatosak, egy-egy kártyapaklival sokféle játék játszható, így nem valószínű, hogy a napokban a felfedezés végére érek – de hát nem ilyen a jó játék? Mindig rábukkansz egy újabb változatra…:)
Amiért nagyon tetszik az ötlet, és persze a megvalósítás az a következő: a matematikával való ismerkedés során rendkívül fontos, hogy a gyerkőcök a konkrét ismereteken keresztül jussanak el az elvont fogalmakig.
Ez a folyamat a legegyszerűbben játékokon keresztül valósul meg, a legnehezebb pedig egy munkafüzet példáján keresztül megérteni az összefüggéseket. És melyik az a kettő közül, ami uralja az iskolai tanórákat? Költői kérdés volt…
És mert hiszek a játékok erejében, megmutatom nektek a „Lapot kérünk!” játékot!
A játékok 5-9 éves gyerekek számára készültek. A kártyalapok élénk, vidám színűek, és kellemes tapintású papírból készültek. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem ez is szempont 🙂
Már öt évesen is lehet vele játszani, ezen a kártyán például a számok mellett pöttyök segítik az absztrahálást.
Több ismert, hagyományos játék is megjelent a dobozban, ezeket új szabályokkal tehetjük izgalmasabbá.
A doboz olyan témaköröket is segt feldolgozni, mint a római számok,
vagy a mértékváltások. Ez utóbbi játéktól leesett az állam, nagyon ötletes!
Minden játékos kap egy kártyalapot, melyen a vastag fekete vonal pontosan 1 dm. Pontosan ezt a hosszúságot kell összegyűjteni utána – a lapokból húzunk, és az nyer, akinek elsőként lesz 1 dm hosszú vonala. Egyszerű, mégis izgalmas, és a sok-sok méricskélés közben rögzülnek a mértékváltások, illetve a becslés képessége.
Amikor először kibontottam, azt gondoltam, ezzel a játékkal a matematika tanítását lehet élménnyé varázsolni.
Aztán rájöttem, hogy nem csak…ennél sokkal többet tud ez a doboz! A “Kő-papír-olló” kártyák kiváló képességfejlesztő játéknak bizonyul, és már az ovisok is örömmel csapják fel a lapjaikat.
Eközben kiválóan fejlődik a vizuális megfigyelés, a jelek gyors és pontos dekódolása, tehát egy sor olyan képesség, amit az olvasás-tanulás során is kamatoztathatunk!
A dobozban olyan játékok is helyet kapnak, melyek a hagyományosan nehéz anyagrészeket dolgozzák fel, ilyen a szorzótábla is, melyhez több játék is kapcsolódik.
Kedvencem a lapozható kis füzetke, mely biztos siker lesz a babrálást, matatást kedvelő gyerekek körében 🙂
Hihetetlen számomra, hogy egy dobozban csak kártyapaklik segítségével ilyen sokszínű játékpaletta rejtőzik!
Sajnos a játék nem kapható, kérlek, ne is keress ezzel kapcsolatban, mert egyelőre nincs információm a termékről 🙁
Némi magyarázat EBBEN a cikkben….
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!