“A társasjátékok akkor jók, ha sok benne a társ” – állapította meg Soma pár évvel ezelőtt, amikor ketten próbáltunk Rizikózni. És mikor sok a társ? Hát ilyenkor, szünetben. Szóval most játszunk, játszunk, játszunk kifulladásig:)
Amikor már túl vagyunk a dobozos játékokon, jönnek a családi játékaink. Ezeknek persze mi írtunk szabályt, szóval kellőképpen idétlenek 🙂
Néhányat csokorba gyűjtöttem – nálunk ezek a toplistásak.
- Nem mindig nevettető, nem is annyira játék, de mi mindig ezzel kezdjük a Szilvesztert: számba-vesszük, mi minden történt az évben velünk. Segítenek ebben a fényképeink, és a hálaadó befőttes üvegünk, melyben egész évben gyűltek a hálacetlik…Utána mindannyian lerajzolunk 3-4 fontos eseményt. Ezek persze nem mindig műremekek, csak az a cél, hogy vizuálisan megjelenjen előttünk a történet. Ezeket időkapszulába zárjuk, jó lesz majd kibontani 10-20 év múlva.
- Az év fényképeit képszerkesztővel kicsit alakítsátok át! Vágjatok ki belőle egy-egy részt, vagy torzítsatok rajta. Nem kell kinyomtatni sem, szóval teljesen környezetbarát játék. Elég, ha a számítógépen nézitek, miközben ki kell találni, hol készültek, kik vannak rajta, stb.
- Mindenki írjon 2 igaz+1 hamis állítást az elmúlt évről. Sorban olvassátok fel, majd lehet tippelni, melyik a hamis. Persze még izgalmasabb, ha középre egy kalapba dobjátok a cetliket, és azt sem tudni, ki írta – ebben az esetben a játék része kitalálni, hogy kihez tartozik a cetli!
- Írjátok össze a 2013-as év aranyköpéseit, legviccesebb, legszomorúbb, legmeghatóbb, és egyéb “leglegleg” történeteit.
- Nem maradhatnak el a fogadalmak sem, érdemes összeszedni azokat a dolgokat, amiket szeretnénk megtartani következő évben is, és azokat, melyeket szeretnénk elhagyni.
Nem kapcsolódik a Szilveszterhez, de mókás játék a következő három:
- Fényképezzük a lakás egyes eldugott részeit, majd ezeket kell megkeresni. A fotók pontokat érnek, egyszerűbbek 1-1 pontot, az eldugottabb részekért 2-2 pontot adhatunk. Igyekezzünk más látószögből fotózni, mint ahogy egyébként láthatjuk az adott részt.
- Mindenki fog egy nagyobb könyvet, amit a feje tetejére tesz. Erre rakunk egy-egy lapot. A bal kezünkkel tartjuk a könyvet a lappal, a jobb kezünkkel pedig egy előre megbeszélt dolgot rajzolunk. Ilyenkor adott a karácsonyfa, de persze bármi lehet. Mivel a lapot nem látjuk, hát elég érdekes dolgok születnek. A végén pontozzuk a rajzokat
- Kitalálós játékok: kössük be a játékosok szemét (egyszerre csak egy játékosét persze), és adjunk két fakanalat a kezébe. Majd tegyünk elé egy tárgyat, vagy álljon elé egy másik játékos, és kizárólag a fakanalak segítségével tapogassa ki, mi vagy ki van előtte.
Végül három tanulós játék, amit senki sem fog tanulásnak érezni 🙂
Területfoglalós-számolós:
Többen is játszhatják, de már ketten is izgalmas.
A játékosoknak két lehetőségük van
- két számot takarnak le, melyeknek összege 14,
- vagy három számot takarnak le, melyeknek összege 20
Szépen sorban haladunk, minden játékos letakarja az általa választott 2 vagy 3 számot. A piros színű 2,0,1,4 számok is játszanak, nincs kitüntetett szerepük, csak a Szilveszter miatt szedtem őket pirossal.
Az nyer, aki utoljára tud még takarni. 🙂
A játékot mentheted innen is képként, de jobb minőségben találod a hírlevélben, ahol pdf-ben tudod letölteni.
A következő játéktáblát két szinten lehet játszani. Mindkét verzióhoz két dobókocka szükséges.
Egyszerűbb-könnyebb játék kisebbeknek:
A játékosok a start mezőről indulnak, és a célhoz kell érkezniük. Mindenki sorban dob a kockákkal, majd a két dobott értéket összeadja. Ha páros szám az összeadott érték, akkor a legközelebbi 2014-es mezőre lépnek, ha páratlan szám az összeadott érték, akkor a legközelebbi 2013 vagy 2015-ös mezőre kell lépni. Az nyer, aki legelőször bejut a célhoz tartozó 2014-es mezőre.
A nehezebb játékot ugyanezekkel a szabályokkal játsszuk, egyetlen kivétel, hogy nem a két szám összege dönt, hanem a két dobott szám szorzata! 🙂
Mindkét játéktáblát menthetitek jpg formátumban innen a bejegyzésből, de a hírlevélben pdf-ben is megtaláljátok jobb minőségben.
ÓRATANULÓS SZILVESZTERI JÁTÉKÖTLETÉRT KATTINTS IDE!
KÉREM A HÍRLEVELET, LE SZERETNÉM TÖLTENI A JÁTÉKTÁBLÁKAT!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág!
Ismét nagyon jó játékokat adtál nekünk, köszönet érte!
A területfoglalóshoz lenne kérdésem: Csak egymást érintő mezők számértékeit lehet figyelembe venni, vagy bármely szám a tábla bármely területén szóba jöhet? Bár így ahogy leírtam, már meg is adtam magamnak a választ 🙂 (Ahogy mi döntünk, az lesz. Hehe.)
Üdv: Anna
🙂 Ez aranyos volt:)
Mi úgy szoktuk játszani, hogy bárhol lehet foglalni a táblán.