A mai posztban vicceket hoztam. Az ötlet a FB-on indított 30 napos kihívás indította el bennem, ahol az egyik nap kihívása az volt: mondjunk egy viccet a gyermekünknek – vagy persze többet 🙂
Megkértelek benneteket, írjatok olyan vicceket, melyeket gyerekek is megértenek, nem bántóak, és nincs bennük trágár kifejezés (jaj, nem könnyű ám ilyen paramétereknek megfelelő vicceket találni…)
És lőn, jópár vicc összegyűlt a poszt alatt. Ezúton is nagyon köszönöm!
Nos, ezeket kártyákra írtam, és letöltheted a hírlevélben küldött linkről! (sajnos voltak hosszabb viccek, amelyek nem fértek rá ilyen kis kártyákra, így ezek ebből most kimaradtak)
Pakolhatod tízórai mellé, húzhattok belőle minden nap egy újabbat, és persze írhatsz még hozzá – annak is örülök, ha ide, a poszt alá megírod, ami a tarsolyodban van!
Tényleg, miért jó, ha vicceket olvasnak a gyerekek?
-
A viccek rövidek, a gyerekek már csak emiatt is szívesebben olvassák.
-
A szövegértés viccek olvasása során talán még hatékonyabban fejlődik, mintha egy tankönyvi történet olvasnak el.
-
A szociális beilleszkedést nagyban segíti, ha egy gyerkőc megérti a vicceket, és tud vicceket mesélni.
-
Fejlődik az elvont gondolkodás képessége.
Ha vicceket olvastok, mindig beszéljétek meg, mi volt a vicces az adott viccben!
Fontos, hogy felhívjuk arra a gyermekünk fogyelmét, hogy az a vicc jó, amivel nem bántunk meg másokat.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!