A gyerekek szeretnek nyomot hagyni…egy 1,5 – 2 éves gyerkőc már javában élvezi, ha “rajzolhat”. Nincs is ezzel semmi baj,sőt! Csakhogy ehhez a rajzhoz legtöbbször ceruzát kapnak a kezükbe. Ezzel viszont lehetnek gondok….
Hiszen a ceruza még nem az ő kezükbe való.
Egyszerűen az idegrendszerük, illetve a kéztőcsontok legtöbbször még éretlenek a helyes ceruzafogásra. Ha pedig rögzül a helytelen ceruzafogás, akkor a vonalvezetés sem okoz majd örömet a gyermeknek, hiszen hamar elfárad, és a művével sem lesz elégedett.
Ráadásul az élet minden területén megtapasztalhatjuk, hogy sokkal könnyebb valamit úgy megtanulni, ha biztos alapokra építkezhetünk, mintha egy rosszul rögzült dolgot kell korrigálnunk.
Kérdés azonban, hogy ha ceruzát ne adjunk a 2-3 éves gyerekeknek, akkor mégis mivel rajzoljon, alkosson?
Erre a kérdésre hoztam most három választ!
Először is rajzoljon krétákkal – ma már többféle kréta kapható, amelyeket úgy terveztek meg, hogy pontosan illeszkedjen a gyerkőc kezébe, és ne is lehessen helytelenül megfogni, hanem kifejezetten előkészítse a majdani ceruzafogást!
A képen: Csepp-alakú Boya rajzeszköz.
A széles része támasztékot ad, könnyű a kézben tartani, használata során a csukló teljesen szabadon mozoghat. További előnye, hogy a széles résznek köszönhetően nagyon egyszerűen tudunk vele színezni is!
Másik kréta: Kavicskréta – okosjatek.hu
A kavicskréták icipicik, és bár hihetetlennek tűnik első hallásra, de mégis így van: a kisebb ceruzák, kréták elősegítik a helyes ceruzafogás kialakulását!
A képen egy balkezes kisfiú rajzol, neki mindenképpen korai lenne még ceruzát a kezébe adni.
Figyeld meg a jobb kezét, mennyire feszül, szinte együtt mozdul a bal kezével!
Szerencsére a Boya rajzeszközt még lehet marokra fogni…
A másik kedvenceim a marokfilcek….a képen szereplő filceket Magyarországon nem találod meg, de a okosjatek.hu oldalon hasonlót vásárolhatsz!
Itt tudod megrendelni: Lemosható marokfilc – okosjáték.hu
Ezek a marokfilcek nem csak szabad rajzolásra használhatók, én sokszor használom őket különböző feladatokhoz is.
A lenti képeken az alak-háttér differenciálását fejlesztő lapokat láthattok. Itt az volt a feladat, hogy a halacskát és a vizet különböző színnel jelölje.
A harmadik megoldás a csipesz és a pompom házasságából születhet.
Kis tálakba temperát nyomtam, ebből lehetett “nyomdázni”.
Néha igazítani kell a pompomokon, ez bónuszképpen erősíti és ügyesíti a kis kezeket!
Ha hasznosnak találtad a bejegyzést, és szeretnél továbbiakat is olvasni, iratkozz fel a hírlevélre!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág!
5 és fél évesünk remekelt ezzel a módszerrel. Holnap küldök majd képet róla
Kipróbáltam én is ezt a csipeszes pamacsos megoldást. Óriási!!!
Köszönjük ezt a bejegyzést is! 🙂
🙂 Várom 🙂