Lehet, kicsit furi ötletnek tartjátok, pedig a gyerekek nagyon szeretik 🙂 A játék ráadásul kiválóan fejleszti a taktilis érzékelést, és a szókincset!
Szeretem ezeket a játékokat, mert ezek által megtanulnak beszélni az érzéseikről, hiszen a szókincsükbe beépülnek ezek a fogalmak.
Mit tegyünk a zsákba?
Különféle textúrájú tárgyakat!
Amikor kibontják, először szemügyre vesszük, mik is ezek? Milyen érzés, ha hozzád érnek? Nézzük meg a tenyereden, a talpadon…! Szúr? Csiklandoz? Simogat? Dörzsöl?
Én be szoktam vonni Jézus és a Szent család történeteit is: milyen lehetett Jézusnak a szalma közt feküdni a jászolban? Szerinted milyen a szalma? Milyen lehetett Mária ruhája? A szamár háta?
Melyiket kellemes megérinteni, melyik okoz kellemetlen érzéseket?
Végül vissza is csomagolhatjuk, majd csukott szemmel kell kitapogatni, melyik micsoda!
Másnap, vagy még aznap este használhatjuk is ezeket a dolgokat. A madártollakból tehetünk a koszorúra párat, a portörlővel letörölhetjük a polcot, vagy az asztalt, ahol a koszorút tartjuk. A többi eszköz nagyon jól felhasználható nyomdázásra, különleges hatást érhetünk el velük, ha festékbe mártjuk, majd a papírt ezekkel színezzük.
Holnap jön a harmadik napi zsákocska!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!