Három bolti ajándékot szeretnék most figyelmetekbe ajánlani. Ha ezek közül bármelyik hiányzik a játékospolcról, az öreg hiba. Jó, persze ezek nélkül is felnő egy gyerek, de azért érdemes beszerezni őket.
Nálunk lassan 8 éve napi szinten nyúzzuk, még sincs egyiknek se baja, szóval ilyen strapabíró játékokat ritkán láttam még. Szerintem az unokák is simán játszanak majd vele.
Azon túl, hogy a gyerekeknek élmény a velük való játék, a felnőtt is sokféle szempont szerint figyelheti meg közben a gyermeket. Én az ilyen jellegű játékokon elég jól le tudom mérni, mennyire iskolaérett például egy nagycsoportos gyerkőc. Hajlandó-e követni az utasításokat, pont ugyanolyat építeni, kirakni, mint amit a képen lát? Vagy munka közben folyamatosan kilép a feladathelyzetből, és saját elgondolása szerint épít?
Persze nincs abban semmi rossz, ha fantáziáját használva kreatívan oldja meg a feladatot, csak akkor a szülő is, én is tisztában vagyunk azzal, hogy nem várhatjuk tőle azt, hogy a suliban majd könnyedén teszi, amit a tanító néni elvár tőle.
Íme, a három játék – a dobozok már nyúzottak….
Először nézzük a COLOUR CODE névre hallgató dobozt!
Találunk benne egy kis füzetkét, melyben a feladványokat találjuk, valamint műanyag lapokat, melyeken különféle színben alakzatok vannak festve.
Ezeket a lapokat megfelelően forgatva, variálva kell kirakni a feladványban szereplő képet!
Castle logix – a várépítő
A dobozban négy faépítő-hasáb és hozzá tartozó toronyrudak vannak, valamint egy feladványokat tartalmazó füzetke.
A feladványok fokozatosan nehezednek, a végén már nem is látható a hasábok mintája.
A feladat egyszerű, a minta szerint kell felépíteni a “várat”. Természetesen a füzet másik oldalán mindig ott a megoldás, így a gyermek önellenőrzéssel juthat el a megoldásig.
Sokszor látom, ahogy ügyesednek a gyerekek játék közben: eleinte kipotyognak a kezükből az elemek, még a földön is koppan egyik-másik. Próbálják jobbról, balról, hasonlítjuk a füzetben szereplő rajzhoz az elkészült építményt. Eközben pont azok a képességeik fejlődnek, melyek az olvasás-írás elsajátításához nagyon fontosak!
A harmadik játék egy kicsit kalandozós fantáziával megáldott igazi lovaglelkű fiúk, és királylánynak készülő kislányok kedvence lesz. Stílusosan a Camelot névre hallgat.
Szintén fa alapanyagok és füzetke lapul a dobozban.
Sok esetben már az is feladat, hogy a kis füzetke alapján pontosan úgy építsék fel az alapállást, ahogy abban látják!
S ha ezzel elkészültek, akkor még hátravan a feladat: a lovagot el kell vezetni a királylányhoz!
Természetesen ez minden esetben csak egyféleképpen sikerülhet, és ezt az egyetlen utat kell megépíteni a megjelölt elemek segítségével.
Bár a játékok egyszemélyes logikai feladványok, mi szoktuk társasként játszani, azaz sorban haladunk, mindenki megold egy feladványt. Akinek sikerült, az kap egy babszemet. Az lesz a nyertes, akinek a legtöbb babszeme gyűlik össze a végéra. Hogy igazságos legyen a játék, a kisebbek a füzet első feléből kapnak feladványokat, a nagyobbak pedig a második feléből.
Mindhárom játék megvásárolható az OKOSJÁTÉK WEBÁRUHÁZBAN!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Nekünk mindhárom játék megvan. Felnőtteknek ezek szerintem kevésbé, de gyerekeknek nagyon jó agytornáztatók. Érdemes a Smart Games többi játékát is megszerezni vagy ha lehetőség nyílik rá kipróbálni. Én nagyon szeretem őket. Sok olyan van, ami felnőtteknek is tartogat gondolkodnivalót hosszú-hosszú órákra. 🙂