Bár abszolut a saját kezünk által készített, személyes ajándékok híve vagyok, azért nem tartom magam rossz anyának, ha a gyerekeim bolti ajándékokat is kapnak tőlem.
Sőt! Vannak olyan játékok, amelyeket nem tudnék elkészíteni, és micsoda dolog már, hogy csak azért ne játszhassanak vele a gyerekeim, mert én nem vagyok elég ügyes!
Szóval következik a karácsonyi játékajánlóm 🙂
A játékokat az OKOSJÁTÉK bolt kínálatából válogattam.
Először néhány személyes kedvencem a legkisebbeknek:
Mókus-etető
Végre itthon is kapható ez a játék! Évekig csak az Amazonon gyönyörködtem benne. Igen, ebben a játékban valóban gyönyörködni lehet!
Kifejezetten ritka az a játék, ami szép és hasznos is egyben. Ez a mókus-etető pont ilyen!
Azon túl, hogy a színekkel ismerkednek meg a gyerekek, fejleszti a finommotorikát, és a szem-kéz koordinációt is!
Kulcsos – záras játékok – matatófalak
Tipikusan az a játék, amit simán el lehet készíteni otthon is, feltéve, hogy van egy profi asztalos apuka vagy nagypapa a háznál. Ha ilyennel nem rendelkezünk, akkor csak óvatosan! A fa szálkás, a nem megfelelően rögzített zár lepotyoghat, és a szög vagy csavar veszélyes lehet.
Ezeket a játékokat azonban saját szememmel is láttam, nagyon jó minőségben készültek, garantáltan nem fog szétesni!
Kiválóan fejleszti a gyerekek finommotorikus képességeit és a logikus gondolkodást!
Szintén a kisebbeknek készült ez a szép Baglyos játék.
Különlegessége, hogy nem hagyományos versengős társasjáték, hanem az együttműködést segítő, úgynevezett kooperatív játék. Sok kisgyerek nem szereti a versengős játékokat, nehezen dolgozza fel, ha veszít egy játékban. Ha a te gyerkőcöd is így van vele, akkor a Baglyos társasnak ott kell lennie a fa alatt!
ITT olvashatsz a kooperatív játékokról
A játék 4 éves kortól ajánlott. A játék célja, a kis baglyokat visszajuttatni hajnal előtt a fészekbe.
Még egy játék amit a legkisebbeknek is ajánlok: a Három kismalac. Melyik négyéves ne ismerné a mesét a három kalandvágyó kismalacról? És melyik kisgyerek ne akarná megmenteni őket a farkas karmai közül? Most itt az alkalom, megteheti!
Ez azonban nem társasjáték, hanem egyszemélyes logikai játék. Én ezeknek az egyszemélyes játékoknak köszönhetem, hogy néha ebéd után tudtam egy jót aludni a nappali kanapéján…
Ezek a játékok szintén sokrétúen fejlesztik a gyerekek tanulási képességeit, finommotorikáját, de a témaválasztásnak köszönhetően a fantáziát is.
Az enyémek sokszor hangosan kommentálták, éppen mi történik 🙂
Kicsit nagyobbaknak egy különleges társas, a Pókos!
Végre nem csupán skíban zajlik a játék, hanem térben is! A térben való tájékozódás megfelelő fejlődése nagyon fontos az olvasás, írás, számolás során, ráadásul sokkal izgalmasabbá válik a játék is!
A játék során megmentőkké válnak a gyerekek: hangyáikat kell megvédeniük a póktól. 🙂 Nem is gondoljuk, hogy ezek a szerepek mind beépülnek a személyiségbe, és a mindennapok során is megmutatkoznak.
Az örök karácsonyi kedvenc, a SZTORIKOCKA!
Azt gondolnánk, ebből már nem lehet új a nap alatt, pedig dehogynem! És ez az a játék, ami képes összehozni a családot: együtt játszhat az összes generáció, hiszen itt nincs jó vagy rossz megoldás, csak közös nevetés!
Az én kedvencem most éppen ez: őskor, ókor, középkor és mitológia témakörét is belevonja a játékba!
A PIXEL ART egy igazi újdonság.
Ha a gyermeked szereti a pötyi játékot, akkor ezért egyenesen rajong majd! Ez ugyanis egy különleges pötyi, ahol a gyermeked egy fénykép alapján készíti el a képet!
Az ÉV JÁTÉKA nem maradhat ki az ajánlóból sem, ez már egy hosszabb játék, és iskolás kortól (10 év) ajánlott.
A Colt Express tipikusan az a játék, aminek a szabályait a gyerekeim 5 perc alatt átlátják, nekem meg a harmadik kör után kezd derengeni…sebaj, így garantáltan nem unom meg.
A játék pörgős, izgalmas. Szintén nem egy átlagos táblás játék, hanem igazán impozáns a játéktér ezzel a háromdimenziós vonattal!
Ha a vonatrablás már nem elég izgalmas, akkor itt egy szivacspisztollyal lövöldözős helyette! A Cash and Guns szintén nagyobb gyerekeknek szól, mondjuk én karácsonykor nem biztos, hogy elővenném, de Szilveszteri bulira tökéletes!
Utolsónak hagytam a családunk legkedvesebb játékát, ami nem más, mint a DIXIT.
Most újabb kiegészítő kártyacsomag jelent meg hozzá, aminek ideje is, hiszen az előzőkkel már rengeteget játszottunk, ráfér egy kis frissítés!
ITT találod az alapjátékot, ezt mindenképpen szerezd be, ha még nem lenne a polcotokon! Ha lejjebb görgetsz az oldalon, megtalálod a többi kiegészítő csomagot is hozzá!
A DIXITRŐL régebben is írtam, ezt IDE KATTINTVA éred el!
A 2014-ES, TAVALYI LISTÁT ITT TALÁLOD!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág,
köszönöm a játékötleteket, mindig hasznos mások ötleteiből meríteni. Hiányolom azonban a szerepjátékokat a listából. Szerintem manapság túl nagy hangsúlyt fektetünk a gyerekek fejlesztésére, pedig ők maguktól fejlődnek, ha engedjük őket, és társaik vagyunk a fejlődés folyamán. A kisgyerek legfejlesztőbb tevékenysége a szabadjáték, mondja az óvodai nevelés országos alapprogramja, és mélyen egyetértek vele.
Nyugodt adventi készülődést és boldog karácsonyt kívánok!
Réka
“A kisgyerek legfejlesztőbb tevékenysége a szabadjáték,” – én ezzel így nem értek egyet. A szabad játék is fejlesztő tevékenység, de nem kizárólagosan az a legfejlesztőbb.
Egy kisgyermeknek sokféle játékélményre van szüksége az egészséges szellemi és érzelmi fejlődéshez.
A szerepjáték például rögtön nem szabadjáték, ha eszközt adunk hozzá a gyereknek. Bár tudom, hogy a kislábossal is lehet orvososat játszani, de rögtön példának hoznám a kismalacos játékot, amivel kiválóan lehet mesét dramatizálni, ha engedjük. Én engedni szoktam. 🙂