Kisebb gyerekekkel nagyon egyszerű játékosan tanulni. Aztán ahogy egyre nagyobbak lesznek, nő a tananyag mennyisége is, és kevesebb idő marad arra, hogy játékokkal segítsük a munkát. Pedig állítom, a 10-14 évesek is könnyebben tanulnak, ha játszhatnak közben.
A Brain-box-ot pont ezért szeretem. Mert igazi játékélménnyel egészül ki a történelem tanulása. Eleinte csak mi játszottuk Somával, aztán a hétvégi családi reggelik szerves tartozékává nőtte ki magát alig egy hét alatt.
Mi az a BrainBox?
Egy doboz 🙂
Ha a dobozt kinyitod, kártyákat találsz benne, homokórát és egy nyolc oldalú dobókockát.
Hogyan játsszunk vele?
Először is a homokórát és a dobókockát kivesszük, majd az első játékos húz a dobozból egy kártyalapot.
Például ezt —->
Figyelmesen megnézi, erre a homokóra által megszabott 10 mp áll rendelkezésére. Kérlek, te se nézd tovább a képet, mint 10 mp. Viszont figyelj meg ezalatt minél több apró részletet!
Vajon a képeket nézed elsősorban? Vagy inkább a szöveget próbálod elolvasni?
Most dobj a dobókockával, és a dobott számhoz tartozó kérdésre válaszolj!
Nos, jól válaszoltál?
Ez tipikusan az a játék, ami bizony sokszor jobban megy a gyerekeknek, mint a felnőtteknek. Mert mi, komoly felnőttek a lényegre összpontosítunk. A sok-sok iskolai év alatt megtanultuk, hogy fontos az évszám, meg a fogalom szóról szóra való elmondása, és kit érdekel, csizma van-e Vasco Da Gamán…
Aztán az élet megtanít arra, hogy néha igenis fontos az a csizma 🙂
A játék során rengeteg új ismeretre tehetünk szert, a régiek pedig rögzülnek, elmélyülnek.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Jó játék és a kisebbeknek valókkal játszunk az ovis gyerekemmel. A történelmiben viszont sajnos vannak hibák, pedig pont azért vettem meg, hogy az iskolásaimmal használjuk. A földrajzi felfedezések kártyán Gama 1494-ben érkezett Indiába, majd a másik mondatban 1497 és 1499 között volt az első útja. Vagy XIV. Lajos 1975-ben halt meg 1715 helyett.