Számomra nagy döbbenet volt, amikor a főiskolán tanultuk, hogy egy három éves gyerkőc szinte ugyanazokkal az érzelmekkel éli a napjait, mint egy felnőtt ember.
Nagy különbség azonban, hogy a gyerekek az érzelmeiket szavakkal nem tudják még kifejezni. (halkan jegyzem csak meg, sokszor a felnőttek sem!)
Mivel a gyerekek erősen kötődnek a vizuális csatornákhoz, könnyebben azonosítják az érzéseiket, ha ezeket képeken is viszontlátják.
Ha pedig ők maguk szerepelnek a képeken, az különösen érdekes és motiváló lesz számukra!
Mire lesz jó, ha elkészítitek ezeket a kártyákat?
- Egy esetleges “hisztinek” bélyegzett alkalom után tanulságos lehet kiválasztani, milyen érzései voltak, mi váltotta ki belőle az erőteljes érzelmeket!
- A napi események elmesélése során is végiglapozhatjuk a kártyákat, megkérdezhetjük a gyerekeinket, mikor voltak ma vidámak, mikor dühösek, mikor féltek, vagy milyen esemény hatására érezték bolondosnak magukat.
- Empatikusabb emberekké válnak, ha megértik a saját érzelmeiket, hiszen így könnyebben elfogadják, hogy másoknak is vannak érzéseik.
Ehhez nem is kell más, csak egy fényképezőgép, és egy gyerek, akit megkérünk, grimaszoljon! 🙂
Ha szeretnél még több játékos ötletet kapni, hogyan foglakozzatok a gyermeked érzelmeivel, milyen módon tudod fejelszteni az érzelmekkel kapcsolatos szókincsét, akkor csatlakozz a Gyereketető-klubhoz! Márciusban az érzelmek lesznek a témánk!
Kattints ide, nézd meg, mi vár rád, ha a Gyereketető-klub tagja leszel!
Ha pedig szeretnéd megkapni a száznál is több letölthető játékot, lapbookot, játékos fejlesztőlapot, akkor iratkozz fel a Gyereketető hírlevélre!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!