Bizony, már csak két hét, és VAKÁCIÓ! Minden gyerek álma és vágya! Mi egy évzáró kerti sütögetéssel szoktuk ünnepelni. A kisebbek mindig meg is kérdezték, most is Szilveszter van-e, mert ilyenkor bizony nem kell 9-kor ágyba bújni!
Ilyenkor aztán nem csupán előkerülnek a játékok, hanem sokáig el sem pakoljuk őket.
Most megmutatom az egyik kedvencünket, amit nyaraláskor is mindig magunkkal viszünk, hiszen kis helyen, akár egy zsebben is elfér, kisebb, mint a Logic Puzzle firkakártya….
Ez pedig a Logikai Puzzle!
A játék elvileg egyszemélyes, de mi társasjátékot is szoktunk vele játszani. Egyszerűen körbeüljük az asztalt, és sorban mindenki kirak egy feladványt. Mivel a játékot 4 szinten lehet játszani, ezért a könnyebb szinten 3 perc áll rendelkezésre, hogy a játékos abszolválja a feladványt, aztán pedig mindig 1 perccel több idő jut rá. Akinek ennyi idő alatt nem sikerül, az nem kap pontot, és tovább adja a következő játékosnak.
Táborokban úgy játszottuk, hogy a gyerekeket osztottuk életkor szerint csoportokba, és minden életkorban másik szinten kezdtük a játékot. A kisebbek értelemszerűen a könnyebb feladatokból kaptak.
És mi a játék célja?
Az összeragasztott golyósorokat kell bepakolni a dobozba.
A bepakolást mindig egy rajz segíti. A rajzokon egyre kevesebb golyósor látható, tehát egyre több az, aminek a helyét nekünk kell megtalálnunk.
Ha már síkban ügyesen oldjuk egyik feladványt a másik után, akkor jöhet a térbeli, 3D verzió! Ugyanúgy, mint a síkban, most is egyre nehezebb feladvány következik!
A szórakozáson kívül mire jó a játék?
- fejleszti a téri tájékozódást! Nézd csak meg a két képet! Az egyik golyósor fordítva kerül a dobozba, és így soha nem fogjuk tudni bepakolni a többi golyósort a dobozba. Ez arra neveli a gyerekeket, hogy igenis pontosan figyelje meg a rajzot! Sőt, ha nagyon nem sikerül a pakolás, akkor érdemes önellenőrzést végezni, jól pakoltuk-e be a golyókat!
Még milyen képességeket fejleszt?
- finommotorikát
- logikai gondolkodást
- irányok differenciálását
- téri tájékozódást
- figyelmet
Jól használható diszlexia, diszgráfia esetén is!
A játékot megvásárolhatod az OKOSJÁTÉK boltban.
Itt pedig egy videóban nézheted meg, hogyan lehet játszani a játékkal!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!