A kisautók olyan tartozékai a fiúknak, mint a lányoknak a babák. Persze mindig vannak fiúk, akik nemigen kapnak rá az autózás ízére, és nincs is ezzel semmi baj.
Mutatok azért néhány játékot, amit még az antiautós fiúknak is érdemes megmutatni, hátha tetszik majd nekik is!
Egy kicsit didaktikai szempontból közelítem meg az autókat, nézzétek el ezt nekem – ettől még nagyra értékelem a szabad, kreatív játékidőt is.
1. Szóval, ha a gyerkőc tologatja az autót a szőnyegen, és folyamatosan azt hallod, hogy brrrrrr, brrrrr, akkor örülj, de nagyon! Ha esetleg 6 évesen még nem tudja tisztán ejteni az “r” hangot a szavakban, akkor a logopédus első dolga, hogy ezt a brrrrr-hangkapcsolatot kialakítsa.
Ez ugyanis nagyon hasonló pörgés, csak itt az ajkak pörögnek, míg az “r” hang esetében a nyelv pörög. Szóval rögtön könnyebb dolga lesz a kisfiadnak!
Ha nem berreg az autókkal, akkor nyugodtan berregj te, vagy kérd meg az apukáját, hogy berregjen, mert ezzel egy lépést tettél afelé, hogy ő is utánozni próbáljon benneteket!
2. Üljetek le egymással szemben, és gurítsátok egymásnak az autót! Gurítás közben legyenek feladatok, azaz például az elgurítás pillanatában egy-egy állatot (gyümölcsöt, országot, stb) kell mondani! Nehezíthető a feladat, ha egy adott hanggal kezdődő állatot (gyümölcsöt, országot, stb) kell mondani!
3. Ha még nem ismeri gyermeked a testrészeit, ezeket is játékosan megtaníthatod neki egy kisautó segítségével! Üljetek szemben egymással, és gurítsátok végig magatokon az autót! Ahol éppen gurul, azt a testrészt nevezzétek meg! Figyelj a pontos megnevezésekre, ne csak annyit, mondj, hogy a “lábamon gurul”, hanem nevezd meg, hogy combomon, térdemen, lábszáramon, bokámon, talpamon, stb gurul az autó!
4. Nem szeret rajzolni a kisfiad? Rögzíts egy filctollat a kisautó mögé, így kedvet csinálsz neki egy eszközhöz!
Ne várd, hogy Picasso lesz belőle két napon belül, de jól fog szórakozni, az biztos!
5. Írástanulás elején jó ötlet “leautózni” a betűket, számokat, így jobban rögzül a betű, szám alakja. Ehhez A4-es méretben írd le a számokat, betűket! Jó, ha az utat is elkészíted, vagy közösen elkészítitek! Beszéljétek meg, honnan kell elindulni, merre kell haladnia az autónak, ezt jelölheted is a lapon!
A számokat 1-5-ig letöltheted INNEN.
6. Készíts feladat-parkolót!
Szinte bármilyen feladatra elkészíthetjük, és sokkal, de sokkal nagyobb sikerünk lesz, mintha valami fejlesztőfüzet lapját tennéd a gyerkőc elé! Mivel tevékenykedik a megoldás közben, sokkal többet profitálhat belőle, mintha be kellene karikázni, vagy össze kellene kötni….
A képen a kis nyomtatott betűkhöz parkol a nagy nyomtatott betű 🙂
7. Ha már autópálya, készítsetek KRESZ táblákat is!
Nyomtasd ki a táblákat INNEN, majd ragaszd fel egy-egy spatulára (fagyispálcikára)! Műanyag kupakokat hegyes késsel egy mozdulattal kiszúrhatsz, ez tökéletes alap lesz, amibe beleszúrhatod a spatulát!
Kisautókból olyan széles a választék a boltokban, hogy nehéz okosnak lenni, melyiket is vásároljuk meg!
Nekem nagyon tetszett ez a csomag. Az autók fából készültek, mégis tökéletesen forognak a kerekei.
Van hozzá összerakható autópálya, amit sokféle variációban rakhatunk össze. Egy ovis nagyfiúnak klassz feladat különbözőképpen megépíteni az autópályát!
Játék után egy kis bőröndben egy helyen tartható, sőt, akár egy utazás alkalmával is egyszerűen magunkkal vihetjük.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!