Múlt héten vettem meg ezt a könyvet, és egy óra alatt kiolvastam. Egyszerűen nem tudtam letenni….
A képre kattintva te is meg tudod rendelni, én azt mondom, annyi példányt rendelj, ahány 10 éven felüli gyermeked van. Ha még nincsenek 10 évesek, akkor magadnak szerezz be egy példányt!
Biztosan emlékeztek még, többször is megosztottam a híres pillecukor kísérletet a Gyereketető Fb odlalán…
A kísérlet lényege, hogy 4 éves gyerekeknek a kísérletet végző személy ad egy szem pillecukrot, és azt mondja nekik, hogy most kimegy a szobából, majd negyed óra múlva visszatér. Ha akkor még meglesz a pillecukor, akkor kapnak még egyet. Ha megeszik közben, akkor sem lesz semmi baj, csak már nem kapják meg a másik pillecukrot.
Nézd meg az erről készült videót, annyira édesek a gyerekek!
Tizenvalahány év múlva ismét felkeresték ezeket a gyerekeket, és megnézték, kivel mi történt ez alatt az idő alatt.
Azt találták, hogy azok a gyerekek, akik nem ették meg a pillecukrot négy éves korukban, sokkal sikeresebbek lettek később.
Jobb volt a bizonyítványuk, elégedettebbek voltak velük a szüleik, magasabb pontszámot értek el a felvételiken.
A kísérlet egyik résztvevője írta később a könyvet, amit most ajánlok neked.
Kis-és nagykamaszok is megértik az életből vett példákat, a könyv nyelvezete is egyszerű, az egész egy élvezetes olvasmány.
Nyugodt szívvel odaadhatod a gyerekeidnek, tetszeni fog nekik, ebben biztos vagyok!
Azonban azt mondom, te is olvasd el! Megértheted belőle, mennyire fontos, hogy a gyerekeinket önfegyelemre szoktassuk, ne kapjanak meg mindent első szóra, és megtanuljanak küzdeni!
A könyv szól a sikerről, a pénzügyi nevelés fontosságáról, arról, mi anagyobb érték: a pénz, vagy a tudás, a csinos barátnő vagy a komoly kapcsolat, szóval megannyi olyan területe az életünknek, amiről jó lesz beszélgetni a kamaszainkkal!
Én kiírtam magamnak egy tanmesét a könyvből – nagyon tetszett, így szól:
“Afrikában minden reggel felébred a gazella.
Tudja, hogy gyorsabban kell szökellnie, mint a legfürgébb oroszlán, másként vége.
Minden reggel felébred az oroszlán is, és tisztában van vele, hogy sebesebben kell futnia a leglassabb gazellánál, másképp éhen pusztul.
Mindegy, hogy oroszlán, avagy gazella vagy.
Amint a nap felkel, jobban teszed, ha nekiiramodsz!”
Ha tetszett az írás, akkor biztos a többi is tetszeni fog. És persze a helyedben nem hagynám itt a több, mint 100 letölthető játékot sem 🙂 Ide írd be a neved és az emailcímed!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!