Vannak játékok, amelyek nem hiányozhatnak egy gyerekszobából sem. Ilyenek a LEGO, a fa építőkocka, a baba, és a KICSI PIROS AUTÓ.
Van ám neki rendes, becsületes neve is, de mi csak így nevezzük.
Túl azon, hogy szeretnivaló az elnevezése is, maga a kisautó segítségre szorul, és ez ugye rögtön felhívás a keringőre, hogy segítsünk is neki: ki kell juttatni a dugóból.
A játék zseniális, rengeteg területet fejleszt.
Még játszani sem kezdtünk vele, de az előkészület is egy komplett feladat: a kártyán lévő elrendezés alapján kell az autókat a pályán elhelyezni. Egyeztetni kell színeket, méretet, és persze oszlopot-sort.
Ha ezzel elkészültünk, akkor következnek a finommozgások. Egy adott pályán belül lehet csak mozgatni az autókat, így a grafomotorika fejlődik hatékonyan. Sokszor előfordul, hogy a gyerkőc úgy tolja meg a kocsit, hogy szétrepül az egész autópark….öröm nézni, ahogy finomodik a mozgása, és egyre óvatosabban tud a kocsikhoz nyúlni.
És végül a lényeg: a logikus gondolkodás, a téri tájékozódás, a próbálgatással alakuló feladatmegoldás következik.
Bár a játék alkalmas arra, hogy logikusan gondoljuk végig, hogyan juthat ki a kicsi piros autó a dugóból, azért mégis arra ösztönzi a gyerekeket, hogy próbálkozással oldja meg a feladványt.
A játékhoz 40 feladványkártya tartozik, ezek fokozatosan nehezednek, így sokáig használható.
Kapható a kedvenc játékboltomban, az OKSJATEK.HU oldalon.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Nekünk a vonatos verzió van meg, nagyon szeretjük. Kb. a közepes nehézségűektől felfelé már engem is eléggé meggondolkoztat, míg kitalálom a megoldást.
Virág, illetve bárki, aki ismeri!
A linken található leírás szerint 8 éves kortól ajánlott. Ránézésre úgy gondolnám, hogy az egyszerűbb feladatokat kisebbek is meg tudnák oldani. Jól gondolom? Szerintetek hány éves kortól ajánlott? Köszönöm!
Kedves Juci!
Simán jó 6 éves kortól! 🙂