Nemrég olvastam a neten egy édesanya vallomását arról, hogyan is lett ő igazán jó anyja a gyermekének.
Nos, leírta, hogy régebben minden gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet elolvasott, és ezektől várta a “jobbanyaságot”, de aztán rájött, hogy ezek a könyvek senkit nem tanítanak meg arra, hogyan legyenek jobb anyák. És valóban. Attól, hogy csupán elolvasunk egy gyerekneveléssel vagy pszichológiával kapcsolatos könyvet, nem leszünk jobb szülei a gyermekeinknek.
De azért bennem ott mocorog a kisördög….szerintem átestünk a ló túlsó oldalára.
Vállalom, hogy az anyaságom rengeteget fejlődött a gyerekneveléssel kapcsolatos könyvekből!
Formálták a gondolkodásomat, ráébredtem, hogy nem csak úgy lehet megoldani egy konfliktust, ahogy elsőre gondoltam, megismertem számos törvényszerűséget, ami a legtöbb gyermekre, vagy családon belüli kapcsolatra jellemző.
A legújabb könyv a könyvespolcomon a Kid’s Skills – Megoldásközpontú gyereknevelés a gyakorlatban.
Hétvégén leültem a kanapéra, és kiolvastam egyszuszra. Persze ez nem olyan könyv, amit egyszuszra kell kiolvasni, ez tipikusan az a könyv, amit újra meg újra ki kell nyitni, és az olvasottakat bizony át kell ültetni a mindennapokba. Csak így tudod belső tudássá, tapasztalattá formálni a benne leírt ötleteket.
És ez sokszor nagyobb munka, mint hinnénk!
A könyv fele konkrét esetbemutatásokról szól.
Ez szerintem eszméletlen hasznos, hiszen 22 különböző élethelyzetben találod magad, és miközben a probléma vázolását olvasod, már gondolkodhatsz is azon, te hogyan kezdenél neki a megoldásának.
Az könyvben bemutatott szituációk olyan mindennaposak, hogy szerintem minden családban előfordul belőlük néhány.
Leszokni a csúnya beszédről, legyőzni a pókoktól való félelmet, hogyan fejlődjön a türelmünk, tanuljuk meg a pontos érkezést, jóba lenni a testvérekkel – nos, a pókoktól senki nem fél nálunk, de a többi mind okozott már konfliktushelyzeteket.
A Kid’s Skills azonban nem a problémára fókuszál, hanem a megoldást keresi.
Azt talán mindannyian megtapasztaltuk, hogy a problémákat újra meg újra elővéve nem jutunk előbbre. Amikor a problémákról beszélünk, az elkeserítő tud lenni: már megint elkéstél, megint csúnyán beszélsz – nos kevés ember él a földön, aki ennek hatására lesz pontos, vagy ezután kizárólag szalonképes szavakat sorol betűrendben, amikor éppen elönti a harctéri düh.
Ha azonban arra figyelünk, milyen képességek birtokában kellene lennünk ahhoz, hogy ne késsünk el, vagy uralkodni tudjunk a verbális csatornán áradó indulatainkon, nos ebben már egy 3 éves gyermek is kiváló partnerünk lehet!
A könyvben található 15 lépéses útmutató segítségével szinte bármilyen életkorban (3 éves kor felett), bármilyen hétköznapi problémára fel tudunk építeni egy megoldási tervet.
Nem, nem kell hozzá terapeutának lenned, tényleg maradhatsz továbbra is a gyermeked anyja, aki egyszerűen segítségére lesz egy konfliktushelyzet megoldásában, vagy egy olyan élethelyzetben, ahol egyedül nem boldogul…
Mivel a könyv kamaszokhoz is kulcs, egy applikáció is készült hozzá. KATT IDE!
Érdemes megnézned a videót is, van hozzá magyar felirat is 🙂
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!