A játékot minimum két személy játszhatja, de izgalmasabb, ha egy csoport játszik. Ezen kívül egy játékvezető is kell a játékhoz.
A játékvezető feladata a következő: akár fejből, akár kártya alapján megépíteni egy LEGO építményt. Ne legyen túl nagy, ovisoknak kb 6-7 elemből álljon, iskolásoknak lehet bonyolultabb is!
A játékvezető ezt az építményt az egyik gyerek kezébe adja úgy, hogy a gyerkőc ne lássa a teljesen elkészült építményt.
Praktikus, ha a háta mögött adja át a gyerkőcnek.
A gyerkőc letapogatja a kezébe kapott építményt és elmondja a párjának, hogyan kell felépíteni. A párja pedig megpróbálja kizárólag szóbeli utasítások alapján felépíteni.
Milyen területeket fejleszt a játék?
- fejleszti a szociális kapcsolatokat, hiszen a játék-páros két tagja egymásra van utalva
- fejleszti a taktilis érzékelést, hiszen látás nélkül kell kitapogatni a LEGO építményt
- fejleszti a verbális képességeket: a kifejezőkészséget, hiszen szavakkal kell segíteni a másikat az építés során. A beszédértést is fejleszti, hiszen meg kell értenünk, mit és hogyan kell felépíteni. A szókincset is fejleszti, hiszen minél pontosabban kell megnevezni a LEGO-DUPLO elemeket.
- fejleszti a téri tájékozódást, nem mindegy mi kerül alulra, és mi felülre, vagy melyik elem kerül jobbra, melyik balra.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!