Ismét elkészült egy új lapbook, ezúttal Magyarországról.
Elsősorban a harmadik osztályos anyagot dolgozza fel, de tetszés szerint bővíthető a felsőbb osztályok anyagaira is.
Most is, mint eddig sok-sok játékot tettem bele, hiszen tudjuk, hogy játékok segítségével sokkal hatékonyabb a tanulás is!
Került bele BINGÓ, melynek segítségével a magyar hegységek, folyók, barlangok, tavak neveit tanulhatják meg a gyerekek.
Helyet kapott benne egy memori a megyék és megyeszékhelyek nevével, mellyel összesen 3 különböző játék játszható.
Most megmutatom az egyiket ezek közül – a “Pókok és cukorkák” címűt!
Ehhez szükséged lesz a megyék és megyeszékhelyek kártyákra, valamint a pici pókokra és cukorkákra! (ezeket mind kinyomtathatod a lapbook-ból)
A megyék és megyeszékhelyek kártyáit pakold az asztalra, de nem kell lefordítani őket, hanem mindenki láthatja a rajtuk lévő írást/képet.
Amikor ezzel elkészültél, a játékosok forduljanak el, te pedig minden lap alá csempéssz egy pókot, vagy egy cukorkát! Figyelj arra, hogy cukorkából több legyen, mint pókból!
Ha ezzel megvagy, kezdődhet is a játék!
Minden gyerek sorban egymás után választ egy kártyalapot – mindegy, hogy megyét, vagy megyeszékhelyet. Felemeli a kártyát, és megmondja, melyik megye-vagy megyeszékhely tartozik hozzá. Pl. ha Heves megyét emeli fel valaki, akkor azt kell mondania, hogy Eger. Ha jól tudta a kártya párját, övé, amit alatta talál: pók vagy cukorka.
A játék végén az nyer, akinek több cukorkája gyűlt össze!
Ha Magyarország, akkor a hungarikumok sem maradhattak ki, így került a lapbookba a Kodály-féle szolmizációs kézjelek.
Sokféle térképet tettem az anyagba, így nem lesz gondod semmiféle vaktérképpel, legyen az színes, vagy fekete-fehér, illetve rengeteg variáció: csak megyékkel, megyék megyeszékhelyekkel, csak a határokkal, fő folyókkal, tavainkkal, vagy ezek nélkül.
Ha laminálod a térképeket, akkor fóliára író filctollal tudnak rá rajzolni a gyerekek, majd ez letörölhető, és újra rajzolható.
Laminálás mellett/helyett fóliára is nyomtathatod a lapokat, ekkor is sokféle tevékenységre, pl. önellenőrzésre teheted alkalmassá. A képeken Magyarország mérete ugyanakkor, így egymásra pakolhatók, szétvághatók, de mindig illeszkednek egymáshoz.
Remélem, látszik a fotón —>
A lapbook 54 oldalas + 19 oldal, melyen 1-1 megyét találsz meg oldalanként.
Ha szeretnéd megvásárolni, kattints IDE!
Most kedvezményes áron vásárolhatod meg, KATTINTS!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág! Kérdezni szeretnék Tőled , az én fiam 4. osztályos és ők már tanulják az ásványi kincseket is és a hegységeket is. A kérdésem : ilyen feladatok is vannak ebben a lapbookban? Mert valahogy ez nehezen megy az egyébként igen jól tanuló és jó eszű gyermekemnek! 🙁
kedves Zsuzsanna!
Nem, ez a harmadikos anyagra épül, nincsenek benne ásványok, és a hegységek sem olyan bontásban szerepelnek, ahogyan a negyedikes tankönyvben van.
Szia Virág, milyen laminálógépet ajánlasz? Köszi Maya
Néhány paramétert érdemes figyelembe venni, de alapvetően semmi extra elvárásom nincs, hiszen nem nagyüzemben laminálok (jó, a család szerint nagyüzemben).
De jó, ha A3-as méretben tudsz laminálni, igaz, sosem laminálok A3-ast, de ha félrecsúszik az A4-es papír, akkor nem gyűrődik fel az egész.
Ha esetleg fotót is laminálnál, akkor nem árt, ha hidegen is működik. De más extra nem kell 🙂