Tudom, kissé rendhagyó dolog ez a tepsivel tanulás, de a gyerekek nagyon szeretik.
Előnye, hogy magukkal cipelhetik egyik szobából a másikra, nem potyog el a sok apró elem. Autóútra is ideális, hosszú időre lehet izgalmas feladatokat, játékokat kitalálni, amelyek egy tepsin kelnek életre.
A gyerekek tevékenységét egy területre irányítja. Segít “rendet” tartani.
Magad is készíthetsz tepsis feladatokat, játékokat, de én is segítek ebben.
Mi kell hozzá?
Egyszerűen végy egy tepsit, amihez hozzátapad a mágnes. Hogy megkönnyítsem a helyzetedet, ajánlom a SüssVelem webshop tepsijét, ez tuti megfelel! (méretben is, és anyagában is)
Próbának használhatod az otthoni sütőlapot is, de ezt nem tanácsolom hosszútávon. Én hamar meguntam, hogy ha sütni szerettem volna, mindig a gyerekszoba mélyéről kellett előkotornom…inkább beruháztam egy új darabra.
Ha a tepsi megvan, fontos még a mágneslap.
A legtöbb hobbiboltban kapható mágneslap, amit ollóval is tudsz vágni, majd egyszerűen ragasztható sokféle felületre.
Én kipróbáltam hobbiragasztóval, és scrapbookozáshoz használható kétoldalú ragasztóval is. Mindkettő működött, de a hobbiragasztó kötési ideje jóval hosszabb volt. A scrapbook ragasztóval készült elemeket azonnal lehetett használni, és nem volt annyira maszatos a munka sem vele.
Na jó, de mit kell itt ragasztani?
Hát a feladatokat!
Most egy kis előzetest mutatok a Gyereketető klub januári ovis anyagából. Akik csatlakoznak, ilyen játékokat kapnak majd a postafiókjukba 🙂
Ezek kinyomtatott, laminált, és kivágott betűelemek.
Ha eddig eljutottál, jön a következő lépés – fordítsd meg az elemeket, és ragassz a mágneslapból kivágott kis darabkákat a hátulsó felükre!
Ha ezzel elkészültél, használd a 37 betűs-képes lap egyikét, példaként az A betűs lapot, és máris felépítheti a gyerkőc az “A” betűt.
Ha sokat ügyesedik, nemsokára szavakat is tud alkotni!
Annyi betűelemet küldök, hogy a teljes magyar ábécét ki tudjátok rakni! Engem nagyon idegesít, ha kiraknék egy szót, de az egyik betűhöz már nincs elég elem. Na ez itt nem fordulhat elő, mert ha kevésnek bizonyul, nyomtatsz még egy sorozatot belőle. 6 oldalra fért rá a betűkészlet, én színes lapokra nyomtattam.
Ez a játék nagyon hatékony diszlexia-prevenció, és diszlexia-reedukáció során. (azaz képes megelőzni, illetve csökkenteni a diszlexia tüneteit)
Szeretnéd te is használni? Játékötletekkel együtt a Gyereketető-klub januári ovis anyagának része.
Egy másik játékcsomag is készült tepsis változatban. Ennek segítségével beszélgethetünk, mesét, történeteket alkothatunk.
A háromféle téli “háttérképhez” korcsolyázó, hógolyózó, szánkózó gyerekek tartoznak, ezen kívül forró teával (csokival) teli bögre, hópelyhek, hógolyók, kesztyű, sapka, sál, és persze hóember-elemek.
Az elemeket itt is laminálni, kivágni, mágnes-csíkkal kell ellátni.
A játékötleteket a Gyereketető-klubhoz csatlakozva tudod letölteni.
Olvasd el a csatlakozás feltételeit, vagy jelentkezz az alábbi űrlap kitöltésével!
Ha csak egy havi tagságot választasz, akkor figyelj arra, hogy minden hónap tizedikéig meg kell érkeznie az előfizetésednek, ellenkező esteben a következő hónapra csúszik a csatlakozásod!
Nem szeretnél lemaradni az újdonságokról? Iratkozz fel a hírlevélre!