Íme a Szent Miklós lapbook fedőlapja – természetesen készítesz másikat is, ha ez nem tetszik 🙂
Az időbeli tájékozódás nagyon fontos a gyerekek számára! Mivel ez lassan alakul ki, ezért érdemes minden lehetőséget megragadni ennek fejlesztésére, elmélyítésére. Az ünnepek kifejezetten jó alkalom, hogy megtapasztaljuk, mennyi időt kell rá várni, illetve rögzüljenek a hónapok nevei is!
Ezeken a lapokon a különbségeket kell észrevenni, és berajzolni a lapokra. Ha laminálod, többször használható, bár ebben az esetben kevésbé lehet cizellálni a rajzot! 🙂
Egy kis ollógyakorlat – az alakzatokat ki kell vágni, és nem árt az sem, ha megnevezitek: ötszög, kör, ovális, spriál, téglalap, négyzet, háromszög, stb.
A lapon sok pici képet láthattok! Én lamináltam, mert így a kisebb gyerekek fóliára író filctollal be is karikázhatják a rajzokat!
Társasjáték lehet belőle, ha a játékosok húznak a kártyák közül, majd megkeresik, hány darab van az adott ábrából a nagy képen!
Vagy fordítva, a számkártyák közül húznak, és kiválasztják azt a képkártyát, amiből annyi van a nagy képen.
A játékban az nyer, aki több kártyát gyűjt. Persze csak a jó válaszok kártyáit lehet megőrizni.
Számolós kártyák – akár csipesszel, akár karikázással, a cél az, hogy a megfelelő számot jelöljük!
Finommotorika fejlesztő kártyák – írjátok át filctollal, rakjátok ki gombokkal, formázzátok az utakat gyurmából! Nagy előny, ha laminálni tudod a lapokat, hiszen úgy sokáig és sokszor tudod használni!
Ismét egy társasjáték:)
Mindne játékosnak lenyen egy játéktáblája, és képkártyái. A sárga lap a jolly joker, ezt bármikor leteheted. A cél az, hogy minél több kártyát le tudj tenni a tábládra! Ez azonban a szerencsén is múlik!
Ugyanis a lerakás azon múlik, milyen kártyát húzol, és hogy tudod-e jól értelmezni a ráírt helymeghatározást! 🙂
Ha éppen összejön, rakd le, ha nem tudod lerakni, akkor sajnos várnod kell a következő kártyára!
Puzzle lapocskák – nem véletlen, hogy az egyik függőleges, a másik pedig vízszintes kirakást igényel. 🙂
Párosító kártyál: egyik páron az egész kép látszik, a másikon viszont csak annak egy részlete! Így is megtalálod a párokat, ugye?
Növekvő és csökkenő sorrend kialakítása, kisebb-nagyobb-egyenlő fogalmak gyakorlása – ezzel a céllal készültek ezek a kártyák.
Gyurmalapok – a képeket formázd meg gyurmából is! 🙂 Érdemes laminálni, vagy genotherme csúsztatni a lapokat! 🙂
Egy kis könyvecskét is összeállíthatsz, melyben röviden elolvashatod Szent Miklós legendáját. Az alsó füleket beszámozhatod, vagy röviden címet adhatsz az oldalnak 🙂
Jobb-bal differenciálása, jaj, mennyi gyereknek okoz gondot! Ezért fontos, hogy újra meg újra előkerüljön, sokféle témakörben! Igen, akár most is 🙂
Párosító kártyák (memori), akár árnyképekkel is! Közben megbeszélhetjük, hogyan kapcsolódnak a képek Szent Miklóshoz.
Fűzőcske – azon túl, hogy a gyerkőc finommotorikus képességei is fejlődnek, társasjáték is lehet belőle. Annyi lapot kell nyomtatnunk hozzá, ahányan játszani szeretnénk! Egyszerűen dobókockával dobunk, és annyit fűzünk, amennyit a kocka mutat!
A játék közben elmesélhetjük, hogyan kapcsolódik a kémény Szent Miklós legendájához!
Sorrendsiég gyakorlásához sorozat-kártyák. Találd ki, mi következik! Van benne néhány beugrató feladat is, ami kicsiknek nem könnyű! 🙂
Készítettem kártyatartó borítékokat, tokokat is, de tarthatod őket egy-egy borítékban, vagy CD tokban is!
A lapbook-ot megvásárolhatod PDF-ben IDE kattintva!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!