Ez az órarend az elsős gyerekeknek a legnagyobb segítség, hiszen ők még nem feltétlenül tudnak olvasni, mégis jó lenne, ha önállóan pakolhatnák össze a táskájukat, vagy éppen készíthetik ki a padra a következő órára szükséges felszerelést.
Így aztán egy-egy kis képecske jelzi számukra a különböző tantárgyakat.
Nagy előnye még, hogy laminálás után akár tépőzárral, mint a VISELKEDÉSKÁRTYÁKNÁL, akár gyurmaragasztóval (Bluetack) is rögzíthetők a táblára a kis kártyák, és ha változik az órarend, két mozdulat, hogy az órarend is igazodjon ehhez, nem kell újat írni belőle.
Így nem csak az év eleji változásokat képes követni, hanem mondjuk a második félévben is ugyanezt az órarendet tudjuk használni.
A ma esti hírlevélben megtalálod 🙂
Ha már feliratkoztál, nem szükséges újra megtenned, egyszerűen keresd a levelet a fiókodban! 🙂 Ha még nem iratkoztál fel, az alábbi űrlapon megteheted!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Nagyon aranyosak a kis ábrák 🙂
Nálunk elsőben az osztályban rajzolt órarend volt kitéve, a tanító néni rajzolta. Otthoni órarendre nem volt szükség, mert minden nap minden óra előfordult, csak más sorrendben, talán a rajz meg az ének kivételével, amiből viszont nem volt sosem lecke. Nem is vagyok biztos benne, hogy napközisként hazavittem-e a könyveimet.
Kedves Böbe! Igen, ez mindne suliban más lehet 🙂