Szeptember 8. az Olvasás Világnapja. Miről is írhatnék ma másról, mint arról, milyen könyveket olvasunk éppen?
Gyorsan körülnéztem a lakásban, és meg kellett állapítanom, hogy olvasunk. Sokak asztalán nem is egy könyvet találtam, hanem többet is.
Persze a négyjegyű függvénytáblázat nem éppen olvasnivaló, de vannak nálunk asztalok, ahol inkább ilyen jellegű könyvkupacot találtam. Hát ezekről most nem írok 🙂
- Amit mindenképpen szeretnék ajánlani nektek, az a HVG sorozata nagyobb gyerekeknek, kb 10-14 éves korosztálynak.
A könyvek újszerű, kreatív tálalásban adják át a tudást a gyerekeknek.
Figyelembe veszik azt, amiről a tankönyvek tudni sem akarnak: a mai gyerekek az átfutó és a pásztázó olvasást alkalmazzák leggyakrabban. A szóról szóra vezetett értelmező olvasással egyre kevesebb gyerek képes olvasni. Lehet ezen keseregni, okokat keresni, de ez mára sajnos ténnyé vált.
Azonban nem szabad lebecsülnünk a másik két olvasás-mód előnyeit sem! Ha ezek fejlődhetnek, a gyerkőc nagyobb eséllyel tanulja meg az értelmező olvasás technikáját is. Bátran adjátok a gyerkőc kezébe a sorozatot, nem fogtok csalódni a könyvekben!
Diszlexiás és figyelemzavarral küzdő gyerekeknek egyenesen megváltás, ha ilyen könyveket kapnak a kezükbe. Végre elhiszik majd, hogy ők is tudnak olvasni!
- Csak antikvár példányt leltem fel a Lukács-Péter-Tarján trió Tarkabarka fizika c. könyvéből. Sajnálom, mert ez is egy olyan könyv, ami méltán kerülhetne minden fizikát tanuló iskolás kezébe. Mesi ötödikes volt, mikor kiolvasta, azt mondja, olyan izgalmas volt, mint egy lányregény.
A suliban lényegében nem kellett a fizika-könyvből tanulnia, mert ebben a könyvben minden benne volt, amit aztán a suliban tanultak. Ráadásul a hétköznapi életből vett példákkal, érthetően elmagyarázva, kísérletekkel alátámasztva.
- Az én kedvencem a nemrég egy nap alatt kiolvasott Rend a lelke című könyv.
A japán írónő egy egészen új szempontot mutat be, amikor segít nekünk, európaiaknak rendet tartani a lakásban. Nem szeretném most megosztani a részleteket, mert a poéngyilkosság nem szép dolog, szóval csak annyit mondok, érdemes elolvasni a könyvet. Ne tévesszen meg senkit, hogy a könyv több, mint 200 oldal, a lényeg mondjuk 10 oldalon összefoglalható lenne, de így több idő van arra, hogy elmélázz és ízlelgesd ezt a másfajta gondolkodást!
- Most nézzük a mesevilágot,a Paddington-t!
Tavaly, amikor megnéztük a moziban is, még nem tudtam, hogy valakik pontosan tudták már, mi vár Európára. Nem vagyok politikus, és az összeesküvés-elméletek is távol állnak tőlem egyébként – de szerintem nem volt ez véletlen egybeesés. Mindenesetre Paddington annyira édes, és szerethető kismedve, mint a szír menekült kisgyerekek. Ember nincs, akinek ne esne meg rajta a szíve.
Az alábbi Pinterest tábla folyamatosan bővül majd a régi és új kedvenceinkkel.
Follow Gyereketető’s board könyvek – olvastuk, vagy szeretnénk olvasni on Pinterest.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!