Be kell vallanom nektek, hogy amikor általánosban kötelező olvasmány volt a Bambi, egyszerűen nem tudtam átrágni magam rajta.
Emlékszem, rémesen untam, és végül félredobtam. Még a Disney filmet sem néztem meg, annyira elment a kedvem a könyvtől.
Aztán persze múltak az évek, gyerekeim születtek, és valahogy újra a kezembe került.
Elolvastam, és potyogtak a könnyeim. Őszintén szólva, nem is tudom, ki gondolta rólam, a 8-9 éves gyerekről, hogy megértem azt a hihetetlen bölcsességet, a természet rendjébe való belesimulást, ami sugárzik a könyvből.
Bízom benne, hogy vannak gyerekek, akik bölcsebbek, mint én voltam, és minden percét élvezik majd Bambi herceg történetének.
Mindenesetre elkészítettem hozzá a lapbook-ot, hátha ezzel hozzájárulok a regény megértéséhez, az őzek, és az erdő világának megismeréséhez.
Íme egy kis ízelítő a lapbook sablonjai közül:
Holnap teszek fel fényképeket is, de ma már sötét van hozzá. 🙂
A lapbook megvásárolható a webshop-ban. KATTINTS IDE!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
A gyerekeink is nagy Bambi lázban égtek a nyáron, ezért megnéztük a filmeket (Bambi egy és kettő), és azokban Bambi nem őzike (korábban – könyvet nem olvasva, filmet nem látva- én is azt gondoltam, hogy ő az!), hanem szarvas!
Érdekes cikk róla itt: http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/bambi0502/
Igen, benne is van a lapbookban 🙂 Azért nem őz, mert Amerikában nem élnek őzek 🙂
A Bambi első verziójú Disney filmben van egy kis képzavar, mert az elején még őznek titulálják Bambit, de az apja egy szarvas (???), aztán végül mégiscsak szarvasnak, viszont a rajz is követi ezt a koncepciót, a kicsi Bambi egyértelműen őz, de az apja meg szarvas… ajajaj… szóval biológiailag nem áll túl magasan a mese… 🙂
(Ellenben a Vízipókot anno a biosz tanárunk nagyon dicsérte biológiai szempontból… 🙂 de az csak film. 😛 )