Első hallásra bizarrnak tűnhet a cím, de vegyük csak fontolóra a gémkapocs előnyeit!
- könnyen beszerezhető, olcsó eszköz (260 Ft/100 db, és minden papírboltban kapható)
- színes (már amelyikről írok)
- pici, de nem veszélyesebb mint egy gyerek olló
- egymásba fűzhető
- a gyerekek kénytelenek a mutató-hüvelykujj párost használni, ha tevékenykednek vele (íráshoz szükséges ujjak ügyesednek!)
- bármelyik tanórán használható, a lehetőségeknek nincs határa!
Bátran ajánlom iskolákba, de nagycsoportos ovisoknak is (persze figyelni kell, ne vegyék a szájukba), mert a foglalkozásokat, tanórákat színesebbé teszi, épít a gyerekek aktivitására, hiszen folyamatosan matatni kell majd a kis gémkapcsokkal.
Néhány ötlet:)
Hamupipőke – játék, melynek során a feladat: színek szerint kell szétválogatni a gémkapcsokat.
Számkép-mennyiség egyeztetése: az egyes számkártyákra megfelelő mennyiséget kell feltenni a gémkapcsokból.
Színkártyákat a megfelelő színű gémkapoccsal kell párosítani.
Betűvadász játék: szókártyán adott betűt megkeresni, és ezt adott színű gémkapoccsal jelölni.
Számsorozat alkotás 🙂 Akár nagyobb csoport is játszhatja, mindig egy gémkapoccsal hosszabb láncot kell fűzni, mint az előző.
Színesíthetjük a matekórát, ha pl. helyiértékek gyakorlása során a pedagógus mond egy számot, a gyerekek pedig gyorsan kirakják gémkapcsok segítségével. Pl: 324
Első osztályban betűkkel is játszhatunk: a tanító néni kirakja a betűket (vagy együtt fűzik össze a gyerekekkel), majd ki kell találni, melyik betű alakítható ki az adott csomag gémkapocsból. Lehet pl. kalapból húzni is, és a kihúzott betűvel egy szót mondani. Ha megmaradnak a betűk, később jöhetnek a szófajok is!
Egy -egy szóról megállapíthatjuk, hány hangból áll. A pedagógus mond egy állatot (pl. ló), a gyerekek pedig annyi gémkapcsot fűznek össze, ahány hangból áll az adott állat neve. (jelen esetben két gémkapcsot fűznek össze)
Kialakíthatunk velük különböző alakzatokat is!
Építhetünk sorozatot is: mi adjuk meg a szabályt, vagy a gyerekek építenek és közösen találunk ki hozzá szabályt.
A lehetőségek tárháza végtelen….
+1 ötlet: tetszőleges hosszúságú (2-6gémkapocs) láncot fűzünk, kb 15-20 db-ot. Ezeket egy zsákba tesszük. Az egyik játékos kihúz egy láncot, a többiek megpróbálják kitalálni, milyen hosszú a lánc, és milyen színek követik egymást. Rákérdezni nem ér persze…
Olvasd el a sorozat többi részét is! KATT a címre!
Játék és tanulás francia kártyával
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!