Mióta Veresegyházra is szállít a Tesco, azóta onnan rendelem meg a lisztet, rizst, meg mindazokat a tartós dolgokat, amiket nem kell szemrevételeznem, megtapogatnom, vagy éppen megkóstolnom 🙂 Ezzel párhuzamosan jelentősen megnövekedett itthon az ilyen matricák száma —–>
Pár hétig pakolásztam jobbra, majd balra, aztán egyszer csak rájöttem, mire jók ezek!
Kiválóan fejleszti a gyerekek finom motorikus mozgását, ha ezekkel kell körberagasztaniuk pl. geometriai formákat, betűket, vagy számokat. Ráadásul a betűk alakját is könnyebben megjegyzik így.
A ragasztást lehet cifrázni, pl. adott sormintát kell ragasztani, vagy rájönni a sorozat szabályára, és ezt folytatni.
Csak ragaszd fel őket egymás után, nem lényeg a sorrend: a gyerkőcnek gyors tempóban kell “elolvasnia”! Ez nehéz feladat, a tizedik után már kicsit belekavarodik az ember, próbáld ki!
Nagy segítség az olló használatának elején, ha matricával körberagasztott formát kell kivágni, hiszen sokkal könnyebb ezen vezetni az ollót, mint a papírra rajzolt vonalon.
Készítsetek belőle számkártyákat! Egyik felén a szám, másikra gyerkőc ragasszon fel ugyanannyi matricát. Még memorizni is lehet vele! Ha készítesz kacsacsőrös kártyát, azzal is tudsz feladatokat kitalálni! Pl: tegyél többet, kevesebbet, ugyanannyit!
Egy kis szövegértés – olvasd el, matricázd fel!
Ezekkel aztán jót lehet játszani utána is! A játékosok felfordítanak egy-egy kártyát, nézhetik egy percig, majd lefordítjuk a kártyákat, és mindenkinek emlékeznie kell arra, amit látott: akinek sikerül pont ugyanúgy felragasztania, kap egy pontot.
DIY, azaz csináld magad memori! Szuper feladat az unatkozó gyereknek: készíts memóriakártyát! Ugyanolyan legyen ám a két kártya! Lehet játszani a színekkel, mennyiségekkel, elrendezéssel!
Sok kisgyereknek dilemma, hogy az adott szóban “ly-j” közül melyik is van? Hát tessék, még egy játékos ötlet a gyakorlásra! Zöld – ly, kék – j.
Kicsit nagyobbak jó kis kódolásos feladatot kaphatnak: minden szófajt más színű matrica jelöl. Rajta, matricázza fel a szókártyákat!
főnév – zöld
melléknév – piros
számnév – kék
ige – sárga
Olyat is játszhatunk, hogy minden szín egy betűt jelöl, ezeket a szavakban matricával ragasztjuk be. A gyerekeknek ki kell találniuk, melyik matrica milyen betűt jelöl!
Van még ötleted? Oszd meg, kérlek!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Igen, ez ismerős mi is hasonlóan használtuk fel + az orvos játék esetében ez helyettesítette az orvosi pecsétet + a baba konyhába a számlán ezzel jelölték, hogy mit kért a vendég! Nagyon jó ötlet Virág! Köszönjük!
ezek szerint nem csak én hasznosítottam másra 🙂 mozaikképeket készítettünk (pl robot, stb). más márkájú matricákkal egy-egy rajzolt képnek szoktunk díszes keretet tenni körbe 8pl. lehet figyelni, hogy sorminta legyen 1 kék 1 piros, 1 kék, 1 piros, … )