Öt-hat éves lehettem, amikor önfeledt biciklizés közben megkergetett egy kutya.
Kicsit megkapta a bokámat – még csak nem is harapta, de bennem nagyon mély nyomokat hagyott: onnantól kezdve féltem a kutyáktól.
Ahogy nagyobbacska lettem, a helyzet egyre rosszabb lett …végül sok önszuggeszció után néha rávettem magam, hogy megsimogassak egy kutyát, vagy legalább eltűrjem a jelenlétét magam körül.
Bár sokat dolgoztam magamon, a félelmemet nemigen tudtam legyőzni.
Egészen addig a karácsonyig, míg Vacak hozzánk nem került.
Emlékszem, milyen irigykedve néztem a gyerekeim önfeledt játékát egy hógolyóforma kölyökkutyával. A szájába dugták a kezüket, és nagyokat kacagtak rajta, hogy milyen csiklandósan harapdálja.
Elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad, de nem múlik el 2011 anélkül, hogy én is beleteszem Vacak szájába a kezemet.
Igen-ám, de nem ment…úgy éreztem magam, mint akit kihívtak a cirkuszi porondra, ahol minimum 3 oroszlán áll ugrásra készen, hogy mikor tépheti le tőből a karomat…végül 2011.december 31-én 23:55 perckor úgy döntöttem, megtartom a magamnak tett fogadalmamat.
Jelentem, megvan mind a 10 ujjam, karom is a helyén maradt.
Innentől kezdve akár egy ágyban is tudnék aludni Vacakkal. 🙂 Nem sokkal később még egy kutyánk lett, Zokni névre hallgat. Egészen más természet, mint Vacak, egy igazi energiabomba. Félni egy percet sem féltem tőle. (és más kutyáktól sem)
Hogyan tudtam megbarátkozni a kutyákkal?
Nyilván volt bennem egy erős vágy, hogy legyőzzem a félelmemet. De ez a vágy régen is ott volt bennem. Ez önmagában kevés volt…mikor Vacak hozzánk került, elhívtuk Borit, aki megmutatta, hogyan kell kutyát nevelni, elmagyarázta a kutyák testbeszédét, segített megérteni, mit miért csinálnak, és mi, emberek mivel, mit üzenünk nekik.
Ekkor csodálkoztam rá a kutyák csodálatos világára, és ekkor született meg bennem a Kutyás Lapbook ötlete is.
Igyekeztem legjobb tudásom szerint összeszedni mindazt, amit a kutyákról tudni kell, hogy a közös életünk zökkenőmentes legyen.
A lapbook-ban minden kérdésre választ is kapsz, a gyerkőc pedig választhat, hogy ő írja be a sablonba a válaszokat, vagy beragasztja azt, amit én fogalmaztam.
Megtanulhatjátok, hogyan kell egy kutyát simogatni, milyen felszerelésre van szükség, ha kiskutya érkezik a házhoz, nevethettek a vicceken, játszhattok kutyás halligallit.
Természetesen a héten sok-sok kutyás dolgot csinálhatunk, pl. kutya formájú kekszet, hajtogassunk origamikutyát, kupak és dekorgumi segítségével pedig mancsnyomdát is készíthetünk!
A Kutyák Lapbook alsó tagozatos gyerekeknek készült, elsősorban a 7-10 éves korosztálynak. Biztos olvasni tudást feltételez. Ha tetszik a Kutya Lapbook, valószínűleg a Lovak Lapbook is tetszeni fog, nézd meg azt is, KATT IDE!
A lapbook 50 oldalas.
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Erre biztosan harapnak majd!
🙂 Szó szerint, igaz? 🙂
Ezt nem is lehet majd letölteni?
Kedves Judit, így van, ezt meg lehet vásárolni 🙂