Mi is ez a lusta nyolcas? Mire jó? Ki találta ki?
A lusta nyolcas gyakorlattal a kineziológia kapcsán találkoztam először, és úgy tudom, a kineziológia fedezte fel ennek a gyakorlatnak a hatékonyságát.
Túlságosan nem ástam bele magam a kineziológiába, ennek is rengeteg ága, határterülete létezik már, én csak azt ismerem, mely a tanulási képességekkel foglalkozik, sőt, ennek is csak egy kis részét.
Azonban ezek a gyakorlatok tapasztalatom szerint nagyon hasznosak! A lusta nyolcas gyakorlatot sokszor csináltuk a gyerekekkel – volt olyan harmadikos gyerkőc, aki például leírni sem tudta, és természetesen rengeteg betűtévesztéssel olvasott, illetve az írása is sok-sok kívánnivalót hagyott maga után.
Miután jól begyakorolta a fektetett nyolcas írását, sokat javult az olvasás képessége is. Természetesen ez a gyakorlat önmagában nem volt elég ahhoz, hogy a komplex problémát megoldja, de mindenképpen olyan gyakorlat volt, aminek elvégzéséhez nem volt szükség felnőtt közreműködésére, egyszerűen kivitelezhető volt, tehát suli után pár perc alatt el tudta végezni a kislány is önállóan.
Miben segíthet a fektetett nyolcas rajzolása?
- jobb és bal agyfélteke összerendezése, együttes működés elősegítése
- koncentráció javítása
- ellazítani a megfeszített izmokat
Nemrég találtam egy jó ötletet, hogyan lehet továbbgondolni a fektetett nyolcas írását. Ezt mutatom meg neked most ebben a videóban, katt, nézd meg!
Az ötlet forrását ITT találod.
Ha még több olvasásfejlesztő játékot szeretnél, KATT IDE, most tudsz jelentkezhetsz a programba!
A lusta nyolcas sablonokat letöltheted a hírlevélben található linkről.
Ebben négy sablont találhatsz, melyek nehézségi sorrendben követik egymást.
Az első sablonon geometriai alakzatokat találsz, különböző színekben. Itt az a feladat, hogy először a színeket sorolja fel a gyerkőc, majd a geometriai alakzatok nevét, végül a kettőt összekapcsolva.
A második sablon számokkal készült, itt is a színek felsorolásával kezdjétek, amjd a számokat kell mondani, végül a kettőt együtt.
A harmadik sablonnál a betűket találsz, itt is a sorrend: színek, betűk, a kettő együtt. Itt lehet tovább nehezíteni: mondjon egy szót, mely az adott hanggal kezdődik.
A negyedik sablonra szótagokat írtam, itt is s zínekkel bemelegítünk, majd a szótagokat olvastatjuk, végül a színeket is említve olvassa a gyerkőc a szótagot. A következő szinten pedig az adott szótaggal kezdődő szót kell mondania.
A sablonokat kinyomtathatod A4-es méretben, vagy A3-asban is! Az utóbbi esetben a nyomtatódon ki kell választanod a “poszter” formát, és így kell kinyomtatni.
Szeretnél értesülni a frissen feltöltött tartalmakról? Iratkozz fel a hírlevélre, és sok letölthető játékkal is gazdagodhatsz!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!