Ott hagytuk abba a múlt héten, hogy egy időre elfelejtjük a ceruzát. Hiszen a legtöbb gyerek, aki nem szeret rajzolni, vagy csúnya az írása már a ceruza látványától is képes kiborulni. Olyan heves érzelmekkel próbálnak néha meggyőzni arról, hogy ők nem tudnak rajzolni, hogy komolyan mondom, néha majdnem elhiszem.
A múltkori bejegyzés óta egy hét telt el, és ebben a bejegyzésben már majdnem ceruzát használunk, ám a valóságban a ceruzamentes időszak jóval tovább tarthat. Ha még ovis a gyerkőc, akkor bizony hetekig. Sajnos, ha már iskolás, akkor képtelenség ennyi időt adni, és csak a fejlesztő foglalkozások lehetnek ceruzamentesek, az iskolai órákon nyilván nincs mit tenni, írni kell.
Nem tudom, ismeritek-e az IKEÁ-ban kapható Mala filctoll-pecsétet….nos, én ezt adom először ezeknek a gyerekeknek kezébe. Rögtön el is mondom, hogy nem rajzolunk, nem írunk, hanem csak pecsételünk.
Viszont, ez a toll azért már majdnem ceruza…:) Ha nincs ilyenünk, és nem is tudjuk beszerezni, akkor használhatunk parafadugót is, melynek végét festékbe nyomjuk. Egyetlen hátránya, hogy nem hasonlít a ceruzára, és azért a cél mégiscsak az, hogy a ceruzával barátkozzon meg a gyerkőc.
A lapok közül nyomtassuk ki az elsőt!
Két makkot látunk rajta – játszani fogunk! Dobókockára lesz még szükségünk, és felváltva dobunk. Ahányat mutat a kockánk, annyi kis köröcskére pecsételünk a filctollal. Figyelem! Minél pontosabban pecsételjünk!
Ha a gyerkőc hajlandó ceruzával színezni, akkor inkább színezze a kis köröket!
Mindig mosolygok magamban, mennyire jól lehet játékkal motiválni. Kis tanítványom, aki egyébként kezébe sem venné a ceruzát, olyan odafigyeléssel képes színezni a kis köröket játék közben, hogy öröm nézni!
A második lapon is játék található, ehhez is szükségünk lesz dobókockára. Felváltva dobunk, és annyit lépünk előre, ahányat dobtunk. Amelyik kis körre léptünk, arra pecsételünk egyet. Az nyer, aki több mókusra tud pecsételni.
A falevélszámlálás is pecsételéssel működik. Csakhogy a pecsételés KÖZBEN számlálni is kell. Attól függően, hogy meddig tud biztosan elszámolni, kérhetjük azt is, hogy ötig számoljon el, amjd kezdje újra, vagy akár az összes levelet is megszámolhatja. A legfontosabb, hogy a beszéde (hangos számolás) és a mozgása (pecsételés) összerendeződjön!
A (mai) utolsó lapon a kismókust kell elvezetni a makkig. Az előző lap nehezített változata, mert itt már egy előre kijelölt útvonalon kell pecsételni! Természetesen számlálni is kell. A végén a táblára annyi pöttyöt kell pecsételni, ahányat lépett/ugrott a kismókus. A feladatot nehezíti, hogy nem szabad kimenni a tábla vonalából!
Az nem baj, ha a pecsétek egymást fedik!
IDE kattintva tudsz jelentkezni a FINOMMOTORIKA FEJLESZTÉSE – komplex programra!
Az előző részt IDE kattintva éred el!
A letöltéshez szükséges linket a hírlevélben találod.
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE, ÉS LETÖLTÖM A LAPOKAT!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Játéktárban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
S.Z.U.P.E.R. !!!! Mind-mind használni fogom, hálásan köszönöm!
A márciusi ujj-twister játékot még letölthetem valahonnan?
Kedves Noémi, beletettem a hírlevélbe, amelyben ezt a második részt kiküldtem!
Kedves Virág! Csodálattal olvasom és próbálgatom azt a sok-sok mindent, amit készítesz a gyerekeknek. 3 unokám van, 2-4-6,5 évesek. A két nagyobb óvodás-iskolás. Most kezdték. Nem lakunk együtt, de próbálok majd minél többet foglalkozni az útmutatásaid alapján. Hálás köszönet mindenért, amit feltettél.
Szerencsés unokák – ilyen lelkes nagymamájuk van! 🙂
Kedves Virág!
Nem találom a “mentés PDF-ként” gombot a poszt alatt. Kérlek, segíts, hol keressem?
Előre is köszönöm a segítségedet! 🙂
Szia! Már töröltem azt az opciót.