A sikeres iskolakezdés elképzelhetetlen anélkül, hogy a gyerekek pontosan megértsék a téri relációszavak jelentését, és ezeket helyesen tudják használni is.
Melyek ezek pontosan? Téri relációszavakkal valamely tárgy, személy térben való helyzetét mondjuk el, írjuk körül: alatta, felette, jobb oldalán, bal oldalán, mögötte, előtte, stb.
Hogy ez miért olyan fontos, azt ebben a bejegyzésben már leírtam.
Most ismét egy játékot hoztam, amellyel gyakorolhatjátok, fejleszthetitek ezt a területet. Három szinten találsz feladatot a csomagban:
-ovisoknak képeket
-iskolásoknak egymástól különböző betűket
-iskolásoknak egymáshoz nagyon hasonló betűket (p,b,d)
A lapokat nyomtasd ki, ha sokáig szeretnéd használni, lamináld!
A nagy lapot tedd a gyermek elé, majd kérd meg, keresse meg azokat a képeket, ahol ugyanazt látja, mint a kis kártyákon!
Könnyebb, ha a kártyákat külön-külön adjuk oda a gyerekeknek, és nehezebb a feladat, ha egyszerre látja az összes kártyát. A feladat a vizuális figyelmet is hatékonyan fejleszti.
A lapokat letöltheted a hírlevélben található linkről.
A hírlevélre IDE KATTINTVA tudsz feliratkozni!
Hasonló játékért kattints!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Kedves Virág! Letöltöttem, hálásan köszönöm! Köszönetképpen megoszthatok veled néhány játékötletet ezzel a táblával kapcsolatban?
Én egy (társasjáték ötletét lopva) 7×7 -es táblát készítettem különböző képekkel. A legfelső sorban minden oszlop felett egy-egy szín, a legelső oszlopban pedig 1-6-ig a számok vannak. Játéklehetőségek:
– dobunk egy szín- és egy számkockával, nevezd meg, mi van a szín-szám metszéspontban.
– A 36 kép kb 5 főfogalomba sorolható. Mondd, milyen ruhákat, játékokat… látsz!
– kitalálós: A saját táblámon letakarok egy rajzot, de a gyerek nem látja, melyiket. Kérdésekkel kell rájönnie, mire gondoltam. Pl: A kék oszlopban van? Játék? stb..
– Oszlopok, sorok: Sorold fel, miket látsz a kék oszlopban.
– Lépegetős: Eltakarjuk egymás elől a tábláinkat, mindketten (mindannyian) fogunk egy bábut. Először én mondom, merre menjünk: egyet fel, kettőt balra… Néhány lépés után megnézzük, ugyanoda érkeztünk-e. Utána fordítunk, a gyerek diktálja az irányt.
Be tudom szkennelni neked valahogy a táblát, hogy megosztható legyen?
Még egyszer köszönet, már nyomtatom is! 🙂
Rita
Én is nagyon örülök ennek a játéknak! És ha lehet majd Réka játéktábláját is letölteném! Nagyon jó ötlet, és kis helyen is elfér 🙂
Rita által küldött játéktáblát innen tudjátok letölteni: https://drive.google.com/file/d/0B5dRS_dWoPetN1o1aUM4bTgwbDg/edit?usp=sharing
Köszönjük az ötletet!