Egy kicsit távolabbról kell kezdenem az angol órákról való írásomat…ez volt az a tantárgyunk, ahol bátran el mertem térni az iskolában előírt tanmenettől. Egy percig sem bánom, már csak azért sem, mert Mesi kedvenc tantárgya lett, és idestova két éve mondogatja, hogy majd tolmács, vagy idegenvezető szeretne lenni. Gyerekei majd otthon tanulnak, és együtt járják a világot. Kívánom neki, hogy teljesüljön az álma!
A régi blogon több bejegyzést is írtam arról, hogyan tanultuk az angolt itthon, ezeket ITT elolvashatod. Egyik legnagyobb sikere a “matricázós” játékunknak volt, és amellett, hogy élvezettel ragasztottak, szótároztak, hihetetlen gyorsan megtanulták a szavakat, kifejezéseket.
A játék menete a következő: azokra a tárgyakra, amelyek nevét szeretnénk megtanítani, ragasszuk rá az angol nevét, esetleg fényképét (a kép segít abban, hogy könnyebben azonosíthassák a gyerekek, mire vonatkozik a szó). A kártyákat letöltheted majd a hírlevélben található linkről. Ezek a kártyák az első sorozat képei, nemsokára hozom a többit is. 🙂
Szemben az iskolai angolórával, ahol a gyerekek főként írnak és nyelvtant tanulnak, mi itthon filmet nézünk angolul, beszélgetünk, és angol könyveket olvasunk. Izgatottan várom, hogy megérkezzen a legújabb rendelésünk.
(Érdemes elgondolkozni a tényen, hogy Erdős Pál magyar matematikus életéről angolul jelent meg az első gyerekeknek szóló könyv )
Szeretném, ha nem csak l’art pur l’art angolt tanulnánk, hanem az angol tanulása egy eszköz lenne majd számukra a világ megismeréséhez.
SZERETNÉK FELIRATKOZNI A HÍRLEVÉLRE, ÉS LETÖLTENI AZ ANGOL KÁRTYÁKAT!
A Gyereketető oldal már nem frissül, az új tartalmakat a Skillo.hu oldalon éred el. A Gyereketető oldal korábban ingyenes anyagait a Skillo Klubban találod meg, erről IDE KATTINTVA olvashatsz. A Skillo.hu oldalon továbbra is sokféle ingyen letölthető játékötletet osztok meg veled, ha szeretnéd ezeket megkapni, akkor itt megadhatod az adataidat, és fel tudsz iratkozni a Skillo leveleire!
Ezek nagyon jó ötletek, néztem a korábbiakat is, de én azt javaslom az idegen nyelvet beszélő szülőknek, hogy ne várják meg az iskoláskort a nyelvtanulással. Lányom jövő hónapban lesz 5 éves, és az anyanyelvéhez hasonló könnyedséggel beszél angolul is. Mindezt minden erőlködés nélkül, hiszen nála a játék egyik nyelve az angol. Nálunk már megvalósult, amit írtál, hogy az angol az információszerzés eszköze is: szuper iskolaelőkészítős rajzfilmek vannak angolul, amelyek magyar nyelvű csatornákon nem jelennek meg. Sokszor egy-egy témában először angolul szerez szókincset, majd megkérdezi tőlem, hogy mondjuk magyarul.
2 éves múlt, mikor belekezdtünk a mindennapos angolozásba (=angol nyelvű játék), fiammal (11 hónapos) már születésétől mindkét nyelven beszélek. Nem tudom lehet-e ilyen, de szeretném ajánlani Bán Annamari oldalát a Nevelj kétnyelvű gyereket! címűt. Nekem ő segített az indulásban. Az ő hatására mertem egyáltalán belevágni.
Flóra, teljesen egyet értek: nem kell megvárni az iskolás kort:) Köszönöm, hogy elhoztad Annamari oldalát 🙂 A régi blogon is érdemes a hozzászólásokat is átolvasni, rengeteg értékes link gyűlt össze ott is.
Virág! Miket olvastatok és olvastok angolul?
Engem az tart vissza attól, hogy angolul gagyogjak a gyerekeimnek, hogy ne tanulják meg az én béna kiejtésemet, de szívesen raknék és rakok be olyan dalokat, amiket angol anyanyelvűek énekelnek.
Ha feliratkoztam, hogy tudom az eddigi nyomtatható dolgokat letölteni?
Kedves Viki!
A hírlevél a régebbi linkeket is tartalmazza. 🙂